Ekonomi

Emekli aylığı olanlara 5 Bin TL yatırılacak: E-Devlet veya SGK aracılığıyla yapacaksınız!

Emekli maaşı olan vatandaşlar için yeni duyurular yapılıyor. 1.500 TL’ye kadar emekli maaşı alanlara 3 Bin 500 TL, 1 Bin 500-2 Bin 500 TL arasında emekli maaşı alanlara 4 Bin 250 TL, 2 Bin 500 TL ve üstünde maaş alanlara ise 5 Bin TL para ödemesi yapılacak.

Garanti BBVA emeklilere özel promosyon ödemesi duyurusunda bulundu. Yapılan duyuruya göre, 5 Bin TL’ye varan promosyon ödemeleri gerçekleştirilecek. Promosyon ödemesinden faydalanmak isteyenlerin Garanti BBVA’ya emekli maaşlarını taşımaları ve 3 yıl maaş çekme sözü vermeleri gerekiyor.

Promosyon Ödeme Detayları

Bankamız, 1.500 TL’ye kadar emekli maaşı alanlara 3.500 TL, 1.500-2.500 TL arasında emekli maaşı alanlara 4.250 TL, 2.500 TL ve üstünde maaş alanlara ise 5.000 TL nakit promosyon ödemesi yapacaktır. Promosyon ödemesinden, 1 Temmuz – 31 Temmuz 2022 tarihleri arasında , gelir/aylıklarını üç yıl bankamızdan almayı taahhüt eden müşteriler faydalanabilecektir. Taahhüt süresi promosyon ödemesinin müşterinin hesabına geçmesi ile başlayacaktır. *Promosyon ödemesi için SGK’nın belirlemiş olduğu koşullar geçerli olacaktır.

1.000’e yakın Garanti BBVA şubesinden ve 5.200’ü aşkın Garanti BBVA ATM’sinden emekli maaşınızı kolayca çekebilmeniz için, sadece nüfus cüzdanınızla size en yakın şubemize uğramanız yeter.

Birden fazla maaş ödemesi alıp, bu maaşları için promosyon talebinde bulunulması durumunda maaşların toplamı dikkate alınarak tek bir promosyon ödemesi gerçekleştirilecektir.

Promosyon ödemesi, müşterinin “Emekli Bankacılığı Promosyon Taahhütnamesi”ni imzalaması sonrasında, en geç bankamıza ilk maaşın yatmasına istinaden 3 iş günü içinde gerçekleştirilecektir. Taahhüt süresi boyunca promosyona konu olan maaş için banka değişikliği gerçekleştirilemeyecektir.

Taahhüt süresi içinde vefat haricinde herhangi bir nedenle SGK tarafından gelir/aylık ödememin kesilmesi veya herhangi bir sebeple gelir/aylığının farklı kuruma taşınması durumunda; veya müşterinin taahhüt süresi dolmadan promosyon taahhüdünü sonlandırmak istemesi durumunda, promosyon ilişkisi iptal edilecek olup, Bankanın yazılı bildirim yapmasına gerek kalmaksızın kalan taahhüt süresi dikkate alınarak kıstelyevm usulü ile ödenen promosyon tutarı iade edilecektir.

Kuruşu kuruşuna çekim için Paracard’la işlem yapılmalı ve Garanti BBVA ATM’de Para Çekme Menüsü’nden “Bakiyenin tamamı” seçilmelidir. Bu uygulama, Garanti BBVA ATM’nin madeni para stokuyla sınırlıdır; yeterli madeni para olmaması durumunda ödeme gerçekleşmeyebilir.

Emekli maaşı dışındaki gelirler için belge istenebilir.

Emekli maaşını E-Devlet veya SGK aracılığıyla bankamıza aktaran yeni Garanti BBVA’lı müşteriler ise şubeye gitmeden, Garanti BBVA Mobil uygulamasını akıllı telefonlarına indirip müşteri temsilcileri ile görüşerek Garanti BBVA dijital parolasını kolayca oluşturabilirler.