Afyonkarahisar haberleriAydın HaberleriDenizli HaberleriEge Haberleriİzmir HaberleriKütahya HaberleriManisa HaberleriManşetMuğla HaberleriUşak HaberleriYerel

Ege Bölgesi için duyuruldu: Muğla, Afyonkarahisar, Manisa, İzmir, Kütahya, Aydın dikkat!

Bugün dışarı çıkmak isteyen vatandaşlar havanın nasıl olacağını merak ediyorlar. Meteoroloji Genele Müdürlüğü (MGM) hava durumuna ilişkin son verileri yayınladı. Ege Bölgesi için yapılan açıklamada, “Az bulutlu ve açık, bölgenin iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.” denildi. Muğla, Afyonkarahisar, Manisa, İzmir, Kütahya, Aydın’da hava nasıl olacak?

“Bugün hava nasıl olacak?” sorusunu merak edenler için MGM son verilerini vatandaşlar ile paylaştı. Kurum resmi sayfasından yapılan açıklamaya göre Ege Bölgesi’nde bugün havanın az bulutlu ve açık, bölgenin iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçmesi bekleniyor.

EGE BÖLGESİ’NDE HAVA

A.KARAHİSAR °C, 30°C
Parçalı ve az bulutlu
İZMİR °C, 36°C
Az bulutlu ve açık
MANİSA °C, 38°C
Az bulutlu ve açık
MUĞLA °C, 38°C
Az bulutlu ve açık
DENİZLİ °C, 37°C
Güneşli
AYDIN °C, 39°C
Parçalı bulutlu
UŞAK °C, 32°C
Parçalı bulutlu
KÜTAHYA °C, 31°C
Güneşli

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzey kesimlerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli, Ordu, Giresun ile Trabzon’un batısında yer yer çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2), Rize ile Artvin’in kıyı kesimlerinde şiddetli ve aşırı (75-150 kg/m2) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, Marmara’nın batısı, Kıyı Ege ile Akdeniz kıyılarında mevsim normalleri üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, yarın öğle saatlerinden sonra Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli (40-60 km/sa)olarak eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli, Ordu, Giresun ile Trabzon’un batısında yer yer çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2), Rize ile Artvin’in kıyı kesimlerinde şiddetli ve aşırı (75-150 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, taşkın gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli (40-60 km/sa)olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.