Kamu

MSB’den askerlik ile ilgili flaş açıklama! Tarih verdi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı emrine sevk edilmesi planlanan yükümlülerin sevk işlemleri hakkında açıklama yaptı. Sosyal medya üzerinden duyuruda bulunan MSB, yükümlülerin sevk işlemleri 22-24 Aralık 2020 tarihlerinde gerçekleştirileceğini bildirdi.

Askerlik sevk işlemleri hakkında MSB yeni bir duyuruda bulundu.

MSB tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Askerlik görevi için 23-25 Kasım tarihlerinde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı emrine sevk edilmesi planlanan yükümlülerin sevk işlemleri 22-24 Aralık 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

22-24 Aralık tarihlerinde sevk edilmesi planlananların sevk işlemleri de 26-28 Ocak 2021’e ertelenmiştir. Erteleme sadece DZ.K.K.lığı ve http://J.GN.K.lığı emrine sevki planlanan ve ilk planlamada 22-24 Aralık tarihlerinde sevk edileceği açıklananları kapsamaktadır

Kasım ayından Aralık’a ertelenenlerin sevk tarihinde bir değişiklik yoktur. 22-24 Aralık tarihlerinde sevk edileceği açıklanan yükümlüler sevk tarihlerini E-Devlet’ten takip edebilecek, duyuru metnine https://asal.msb.gov.tr adresinden ulaşabilecektir.

 

Askerlik muayenesi için gerekli evraklar nelerdir?

Her sene askere gidecek olan gençler askerlik muayenesi için gerekli evrakları araştırıyorlar. Askerlik muayenesi için gerekli evraklar, nasıl yapılacağını, ücretine ilişkin detayları haberimizde verdik.

Askerlik muayenesi için belgelerin neler olduğu Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Yeteneği Yönetmeliği’ne göre belirlenmektedir.egehaber.com Askere gidecek kişinin TSK bünyesindeki askerlik görevine uygun olması gerekir. Askerlik görevini yerine getirecekler askerlik muayenesi için gerekli evraklar ile zorunlu sağlık muayenesine gitmelidir.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ. 

Askerlik sevk tarihleri ertelendi!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre askerlik sevk tarihleri ertelendi. Buna göre, 23-25 Kasım 2020 tarihlerinde sevke tabi olan yükümlülerin sevkleri 22-24 Aralık 2020 tarihine ertelendi. Konu ile ilgili olarak MSB sosyal medya üzerinden duyuruda bulundu.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ. 

2020 yeni bedelli askerlik ücreti belli oldu

Bedelli askerlik ücreti belli oldu. Ocak/Haziran döneminde bedelli askerlik 35 bin 54 lirayken Temmuz/Aralık döneminde 37 bin 70 lira oldu.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ. 

Askerlik yerleri açıklandı! İşte sorgulama ekranı

Türkiye’de corona virüsü salgını nedeniyle sağlıktan ekonomiye, eğitimden askerliğe kadar pek çok alanda değişiklik meydana geldi. Tedbir amaçlı alınan kararlardan biri de askerlik terhis ve celp işlemlerinin ertelenmesi olmuştu. Ancak normalleşme adımlarının atılması ile birlikte terhis ve celp işlemleri yeniden başlayacak.

Türkiye’de corona virüsü tedbirleri askerlik için de alınmıştı. Bu kapsamda terhis ve celplerin ertelenmesine karar verildi. Ancak normalleşme adımlarının atılması ile birlikte terhis ve celp işlemleri yeniden başlıyor. Bugün e- devlet üzerinden silah altına alınacak erler ile bu yıl bedelli askerlik yapacak yükümlülerin yerleri açıklandı.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ.