Gündem

Korkunç olay! Başını ve cinsel organını kesip okul bahçesine attı

Korkunç olay Konya'da yaşandı. 56 yaşındaki Mustafa Sömek, başı ve cinsel organı kesilmiş halde bulundu. Öte yandan Sömek’in katil zanlısı 41 yaşındaki Mücahit Minaz ticari taksiyle kaçarken yakalandı.

Konya’nın Bozkır ilçesinde 56 yaşındaki Mustafa Sömek, başı ve cinsel organı kesilmiş halde bulundu. Öte yandan Sömek’in katil zanlısı 41 yaşındaki Mücahit Minaz ticari taksiyle kaçarken yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Cesedin 56 yaşındaki Mustafa Sömek’e ait olduğu öğrenilirken polisin başlattığı araştırma sonucunda katil zanlısı Mücahit Minaz ticari taksiyle Yalıhüyük’te polisin operasyonuyla yakalanarak gözaltına alındı.

BAŞI VE CİNSEL ORGANI OKUL BAHÇESİNE ATTI

Konya’nın Bozkır ilçesine bağlı Yukarı Mahalle Ahmet Yaşar Caddesi üzerinde bulunan bir lisenin yanında başı kesik bir ceset bulundu. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen ekipler, cesedin Mustafa Sömek’e ait olduğunu ve başı ile cinsel organının kesilmiş olduğunu gördü.

TİCARİ TAKSİYLE KAÇMAYA ÇALIŞTI

Sömek’in kesilen başı ise lisenin bahçesinde bulundu. Konya Cinayet Büro Amirliği ekipleri de bölgeye giderek çalışma başlattı. Olayı Mücahit Minaz’ın işlediğini tespit eden ekipler, şüphelinin ticari taksiyle olay yerinden kaçtığını öğrendi.

Minaz’ın kaçış istikametine göre çalışma başlatan polis, Minaz’ı Yalıhüyük ilçesinde yakalayarak gözaltına aldı. Şizofren olduğu ve bu nedenle tedavi gördüğü öğrenilen Mücahit Minaz’ın, Sömek’in yolda yürüdüğü sırada arkadan gelerek önce başını daha sonrada cinsel organını kestiği belirtildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu