İzmir Haberleri

İzmir’de camilerde Çav Bella çalınmıştı! Gözaltı var

İzmir'de dün ikindi ezanından sonra İtalyan Marşı olan "Çav Bella" çalındı. Kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından camilerin merkezi sistemine sabote yapılarak bir çok ilçenin camisinden "Çav Bella" marşı çalımasının ardından "Dini değerleri alenen aşağılamak" suçundan İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili 1 kişiyi gözaltına aldı.

İzmir’in bir çok ilçesinde dün akılalmaz bir olay yaşandı. İzmir’de bir çok ilçenin camisinin merkezi ses sistemine saldırı yapılarak ikindi namazından sonra İtalyan Marşı olan “Çav Bella” çalındı.

ÇAV BELLA ÇALINDI

İddiaya göre camilerin merkezi sisteminin frekansına korsan olarak giren kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, İzmir’deki birçok camiden İtalyanca ’Çav Bella’ şarkısını yayınladı.

1 KİŞİ GÖZALTINDA

Konu hakkında soruşturma başlatıldığını açıklayan İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl eski yöneticisi Banu Özdemir’in “Dini değerleri alenen aşağılamak” suçundan gözaltına alındığını duyurdu.

AÇIKLAMA YAPILDI

Yapılan açıklamada, “İzmir ilindeki birçok caminin hoparlörlerinden aynı anda ezan yerine İtalyanca bir parçanın çalındığı ve sosyal medyada ilgili videoların yer aldığı yönündeki haberlerin yayınlanması üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızca başlatılan soruşturmada bir danışmanlık şirketinde yönetici olarak görev yapan Banu Özdemir Türk Ceza Kanunu’nun 216/3 maddesi kapsamında ‘Dini değerleri alenen aşağılamak’ suçundan gözaltına alınmıştır” denildi.