Gündem

İçişleri Bakanlığı bugün duyurdu: Bu ilimizde başladı!

İçişleri Bakanlığı yaptığı yazılı açıklama ile duyuruda bulundu. Yapılan açıklamaya göre, bir ilimizde resmen başladı. Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Eren Abluka Operasyonları, halkımızın desteği ile İnançlı ve Kararlı bir şekilde başarıyla devam ediyor.” İfadeleri kullanıldı.

İçişleri Bakanlığı Diyarbakır’da 1200 Personelin Katılımıyla Eren Abluka-34 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Sarı Narko Terör Operasyonu’nun başlatıldığını duyurdu.


Söz konusu açıklamada şu bilgilere yer verildi:

PKK terör örgütünü ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla, Diyarbakır ilinde “Eren Abluka-34 (Lice/Üçdamlar) “Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mustafa SARI” Narko Terör Operasyonu başlatıldı.

Operasyonda Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca; Jandarma Komando Özel Operasyon (JOPER), Jandarma Komando ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 1200 personel 75 operasyonel tim görev alıyor.

Operasyonun ilk gününde; Diyarbakır Lice İlçesi Güldiken ve Yorulmaz mahalleleri kırsalında önceden tespit edilen 224 ayrı noktada gerçekleştirilen arazi arama tarama çalışmalarında;

8 milyon 849 bin 330 kök kenevir bitkisi,
648 bin 200 kök skunk bitkisi,
775 kg esrar (kubar ve toz) maddesi ele geçirildi.