Aydın HaberleriGündem

Meteoroloji’den Aydın’a kuvvetli yağış uyarısı yapıldı!

Meteoroloji’den Aydın’a uyarı yapıldı. İlde yarın öğle saatlerinden itibaren gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışların kuvvetli olması beklenirken, vatandaşlar da sağanak yağışa karşı dikkatli ve tedbirli olması konusunda uyarıldı.

Aydın’a son dakika uyarısı geldi. Meteoroloji, Aydın’da yarın öğle saatlerinden itibaren gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini duyurdu. Kuvvetli yağışla birlikte oluşabilecek sel ve su baskınlarına karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

METEOROLOJİ’DEN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden yapılan açıklamada, “Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgemizde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, öğle saatlerinden itibaren Aydın il genelinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden oluşması muhtemel olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yerel yıldırım ve dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadeleri yer aldı.