Kamu

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) mülakat sonuçları açıklandı mı? GSB mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 İŞKUR GSB personel alımı belli oldu mu?

3 Bin 243 personelin heyecanla beklediği İŞKUR aracılığı ile gerçekleştirilecek olan personel alımı 2019 GSB sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 

6 Mayıs’ta başlayan sözlü sınavlar 17 Mayıs’ta tamamlandı. Sınava katılan adaylar sonuçların hangi tarihte açıklanacağını araştırmaya başladı. Peki, GSB mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 İŞKUR GSB mülakat sonuç tarihi belli oldu mu? İşte konu ile ilgili detaylar…

GSB MÜLAKAT SONUÇLARI BELLİ OLDU MU?

Sözlü sınavların tamamlanmasının ardından adaylar sonuçların açıklanacağı tarihi merak etmeye başladı. Sınavlar tamamlanır tamamlanmaz internet üzerinden sonuç tarihi sorgulanmaya başlandı. Ancak, mülakat sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. Konu ile ilgili resmi açıklama geldiğinde haberimizden duyurulacaktır.

100 PUAN ÜZERİNDEN EN AZ 70 PUAN ZORUNLULUĞU

Sözlü sınavda başarılı sayılmak için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alınması gerekiyor.

Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacak, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek.

Ayrıca bu kişiler hakkında Türk Ceza Kanunu’nun ilgili hükümleri gereği Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacak.

17 Mayıs İŞKUR ilköğretim mezunu bekçi alımı başvuru şartları kontenjan sayısı! Hangi illere bekçi alınacak?

2019 İŞKUR açık pozisyonlar kamuya personel işçi memur alımı başvuru şartları nedir? İŞKUR yeni güncel iş ilanları açıklaması

Hamile çalışana özel mesai saati | İşte hamilelikte çalışma koşulları

Emekliye en az yüzde 6.7 zam | Emeklinin 2019 Temmuz zammı ne kadar olacak?

GSB PERSONEL ALIMI TAKVİMİ

19 Nisan 2019 – İl Müdürlüklerince belge teslimi için çağırılan yedek adayların son evrak teslim tarihi

30 Nisan 2019 – Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların İl Müdürlüklerinin internet sitelerinde ve duyuru panolarında yayımlanması

06 – 17 Mayıs 2019 – Sözlü sınavların gerçekleştirilmesi

İşte Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın personel alım ve sözlü sınav duyurusu;

“4857 sayılı İş Kanunu, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde, Bakanlığımız taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 11-15 Şubat 2019 tarihleri arasında 3243 işçi alımı için Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla ilana çıkılmış ve KPSS puan şartı aranmayacağı ilanda belirtilen meslek kolları için 27 Şubat 2019 tarihinde noter huzurunda kura çekimi yapılmıştır. Kura çekimi sonucu, sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar asıl ve yedek olarak belirlenmiştir.”

Bir yanıt yazın