Magazin

Ermeni asıllı Kim Kardashian’dan küstah Türkiye çıkışı!

Ermeni asıllı reality şov yıldızı Kim Kardashian, Ermenistan'da gerçekleşen her olaya dair yorum yapmasıyla biliniyor. Son olarak ünlü isim Azerbaycan-Ermenistan sınırındaki çatışmaya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla büyük tepki çekti.

Dünyaca ünlü reality şov yıldızı Kim Kardashian, Azerbaycan-Ermenistan sınırındaki çatışmaya kendine ait sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla dahil oldu.

Ermeni kökenli ABD vatandaşı Kim Kardashian, Ermenilerin Karabağ’da saldırıya uğradığını iddia etti. Ünlü yıldız; “Karabağ’ı korumak için hayatlarını tehlikeye atan cesur erkek ve kadınlar için dua ediyoruz” dedi.

“TÜRKİYE UYARILMALI”

Kardashian ayrıca, “Türkiye silah ve savaşçı göndermemesi konusunda uyarılmalı” ifadesini kullandı.

Ermenistan’ın sebepsiz saldırıların ve dezenformasyon kampanyasının kurbanı olduğunu savunan Kardashian, Azerbaycan’ın savaş propagandası yaptığını ve sosyal medyayı bloke ettiğini de söyledi.

“Bakü’ye saldırgan güç kullanımını durdurması için çağrı yapılmalı, Azerbaycan’a ABD askeri yardım durmalı” diyen Kardashian, Türkiye’nin Bakü’ye silah ve savaşçı göndermemesi için uyarılmasını da talep etti.

TEPKİ YAĞDI

Kardashian’ın paylaşımlarının altına ise binlerce tepki mesajı geldi. Türk sosyal medya kullanıcıları ingilizce yaptıkları paylaşımlarla Kardashian’a tepki gösterdi.