EkonomiGündemYerel

Emekli maaş zam oranları kesinleşti! 2022 zamlı emekli maaşları hakkında tüm detaylar…

Milyonlarca emekli, yeni yılda gelecek zam haberiyle birlikte büyük bir sevinç yaşayacak. Bilindiği üzere son dönemlerde artan geçim sıkıntısıyla birlikte emeklilerde büyük bir zam müjdesi bekliyordu. SSK, Bağ- Kur ve memur emeklilerine 2022 yılı içerisinde 1400 TL zam yapılabilir. Eğer, bu zam yapılırsa, en düşük emekli maaşı da asgari ücrete eşitlenmiş olacak. Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, pandemi döneminde en düşük emekli aylıklarını 1500 TL’ ye kadar yükseltmişti. Bu yıl kaç oranında zam yapılacak? Emekli maaşları ne kadar olacak?

Ziraat Bankası 75 TL para verecek! Bunu yapan, 1 Kasım'dan itibaren alıyor… - Finans haberlerinin doğru adresi - Mynet Finans Haber

2022 Emekli maaşlarında yüksek tutarda zam müjdesi

13 Milyonu aşkın emekli, 2022 yılında ne kadar zam alacağını merak etmeye başladı. Pandemi döneminde yaşanan geçim sıkıntısı ve artan ekonomik sıkıntılar nedeniyle emekliler de yüksek tutarda zam müjdesi beklemeye başladı. Beklenen zam müjdesi hakkında konuşan Türkiye Emekliler Derneği Başkanı Kazım Ergün, emeklilerin asgari yaşamlarını sorunsuz olarak idame ettirilebilmesi için maaşların asgari ücret seviyesine çıkarılması gerektiğini söyledi. Eğer, bu talep kabul edilirse emekliler de oldukça yüksek bir zam almış olacak.

500 TL Kağıt para mı geliyor? Flaş açıklama!

2022 yılı emekli zamlı maaşları belli oldu mu?

2021 Yılı içerisinde iki defa emekliye zam yapılmıştı. Ocak ve Temmuz ayları içerisinde yapılan zamlar ile birlikte en düşük SSK maaşı 2624 TL’ ye, Bağ-Kur emeklisinin maaşı da 1912 TL’ ye yükseltildi. 2022 Yılına oldukça az bir süre kala 13 milyon emeklinin gözü de gelecek olan zam haberine çevrildi. Yapılan başvuru talebi kabul edilirse en düşük emekli maaşı da asgari ücrete eşitlenmiş olacak. Fakat, şu an için emeklilerin istediği bu talebin kabul edilmesi de pek mümkün gözükmüyor. Buna karşın 2022 yılında zammın TEFE-TÜFE oranına göre yapılması bekleniyor.