Ekonomi

Bakan Pekcan’dan kira desteği müjdesi!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan sosyal medya hesabı üzerinden güzel haberi verdi. Bakan Pekcan açıklamalarında, kira ve gelir kaybı destekleri ile yiyecek içecek işletmelerine yönelik ciro kaybı desteklerinde başvuru sürelerinin uzatıldığını bildirdi. İşte Bakan Pekcan’ın o açıklamaları

Corona virüsü salgını nedeniyle esnaf ve işletmelere sağlanan destekler ile ilgili önemli bir duyuru yapıldı. Bakan Pekcan resmi twitter hesabı üzerinden esnafa yönelik kira ve gelir kaybı destekleri ile yiyecek içecek işletmelerine yönelik ciro kaybı desteklerinde başvuru sürelerinin uzatıldığını belirtti.

Bakan Pekcan’ın açıklamalarında şu ifadeler kullanıldı:

“Esnaf ve sanatkarlarımız ile gerçek kişi tacirlerimize yönelik kira ve gelir kaybı destekleri ile yiyecek içecek hizmeti faaliyetlerinde bulunan işletmelerimize yönelik ciro kaybı desteklerinde başvuru sürelerini, esnaf ve işletmelerimizin hak kaybına uğramamaları için uzattık. Desteklerden yararlanma şartlarını taşıyan fakat çeşitli sebeplerle başvuruda bulunamayan esnaflarımız ile işletmelerimiz 30 Nisan 2021 tarihi saat 23: 59’a kadar e-devlet üzerinden başvuru yapabilecekler. Hayırlı olsun”