Gündem

Aleyna Çakır’ın ölü bulunduğu evde kurşun izleri bulundu!

Dünkü programında Müge Anlı, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın açıklamasını okudu. Gülay Uygun'un öldüğü geceye ilişkin olay yeri inceleme bilgilerini paylaşan Anlı, Aleyna Çakır'ın ölü bulunduğu evde ise kurşunların bulunduğunu açıkladı.

Aleyna Çakır’ın ölümünün ardından şüpheli olarak ifadesi alınan Ümit Can Uygun’un annesi Gülay Uygun, Ankara Keçiören’de kafasından silahla vurulmuş halde bulunmuştu.

Haberi alıp olay yerine gelen eşi Durak ve oğlu Ümit Can Uygun ise intihardan Müge Anlı ve ekibini sorumlu tutmuştu.

Aleyna Çakır ve Gülay Uygun’un ölüm nedenlerini Müge Anlı ile Tatlı Sert programında araştıran Müge Anlı, Ankara Cumhuriyat Başsavcılığı’nın açıklamasını okudu.

Yapılan açıklamada “Cumhuriyet Başsavcılığımızca olay yerinde ölü muayene ve keşif işlemleri icra edilmiş, olay yerinde ölene ait cep telefonu ile bir adet tabanca, boş kovan ve 6 adet fisek bulunarak muhafaza altına alınmış, ölen şahıs ile cesede ulaşan 9 kişinin el svapları aldırılmıştır. Kriminal inceleme neticesinde sadece Gülay Uygun’un el svaplarında atış artığına rastlanılmıştır” denildi.

Açıklamayı okuyan Müge Anlı, “İnceleme ve raporlama işlemleri devam etmektedir. Olay yerinde bulunan ve olayda kullanıldığı değerlendirilen 7,65 mm tabanca ile kovan üzerinde kriminal inceleme yaptırılmış, olay yerinde bulunan kovanın bu tabanca ile atıldığı tespit edilmiştir. Tabanca üzerinde yapılan parmak izi çalışmasında mukayeseye elverişli parmak izi tespit edilememiştir” ifadelerini aktardı.

“BU KADIN BU SİLAHI NEREDEN BULDU?”

Gülay Uygun’un ölümüne ilişkin savcılığın açıklamasını okuyan Anlı, ardından “Acaba bu kadın bu silahı nereden buldu? Ben bunu merak ettim. Yani, eşinin ‘benim eşim öğretmendi’ dediği, bir öğretmen nasıl böyle ruhsatsız silaha sahip oluyor bilemiyorum” dedi.

ALEYNA ÇAKIR’IN EVİNDE DE BULUNDU

Savcılığın açıklamasını okumasının ardından açıklamalarına devam eden Anlı, “Ayrıca bir şey daha söyleyeyim. Aleyna’nın da öldürüldüğü ya da öldüğü o evde kurşunlar bulunmuş. Onu da şuradan anlıyorum. Orada 5136’ya muhalefet var o gece ile ilgili. Silah değil ama kurşunlar bulunmuş. Tabi kurşun bulununca da 5136’ya dahil oluyor. O kurşunlar kime aitti? Çünkü Aleyna’nın silahı olduğunu bu güne kadar kimse söylemedi. Aleyna’nın silahı yok. Burada hem şüpheli bir ölüm var hem de 5136 var” diye konuştu.

Aleyna Çakır’ın cinayet kurbanı olup olmadığı sorularının önümüzdeki günlerde netleşmesi bekleniyor.