Ekonomi

2020 Kurbanlık fiyatları ne kadar? BİM, A101, MİGROS kurbanlık fiyatları ne kadar?

31 Temmuz tarihinde başlayacak olan Kurban Bayramı için vatandaşların Kurbanlık arayışları da başladı. Bu sene ibadetlerini yerine getirmek isteyen vatandaşlar fiyat araştırması yapıyorlar. Peki, 2020 Kurbanlık fiyatları ne kadar? BİM, A101, MİGROS kurbanlık fiyatları ne kadar?

Bu sene corona virüsü salgını nedeniyle Ramazan Bayramı’nı vatandaşlar evde geçirdi. Kurban Bayramı için ise vatandaşlar heyecanlı bir bekleyiş içerisindeler. Bu sene ibadetlerini yerine getirerek, Kurban kesmek isteyenler internet üzerinden 2020 kurbanlık fiyatlarını araştırıyorlar. Türkiye’de sadece hayvan pazarlarında değil marketlerde de kurbanlıklar satılıyor.

A101 kurbanlık fiyatları

A101 Kurbanlık açıklamasında şu bilgilere yer verildi:

Kurbanlık koyun ve koç fiyatları 2020

Bayram tatili yaklaşıyor, Müslümanlar ibadetlerini yerine getirebilmek için kurban kesecekler. Kurban kesimi bayram namazı ile başlıyor ve mezheplere göre 3.günü akşamına veya 4.günü akşamına kadar sürüyor.

Kurbanlık Karaman Koç Fiyatı : 1.295,00 TL

Kurbanlık dana fiyatları 2020

Dana fiyatları kurban bayramı yaklaşırken merak edilen sorular arasında yer alıyor. Vatandaşlar kurban bayramına kısa bir süre kala fiyat araştırmalarına başladı. Kurban Bayramı’nda ibadetlerini yerine getirmek isteyenler kurbanlık fiyatlarını merak ediyorlar. Kurban Bayramı’na sayılı günler kala kurban pazarları kurulmaya ve hareketlenmeye başladı.

Kurbanlık Büyük Baş 1/7 Hisse Fiyatı : 1.495,00 TL

Bağırsak, deri, kelle, paça, işkembe, kemik kurban sahibi adına Türk Hava Kurumuna bağışlanacaktır. İlgili bağış makbuzları kutuların içerisinde kurban sahibine ulaştırılacaktır. Kurbanlık danaların yürek, ciğer ve böbrekleri her koliye 1/7 oranında konulacaktır.

Kurbanlık koçlar, minimum 16 kilogramdır.

4 temel parçaya bölünerek tam ve kemikli şekilde özel poşetli koliye konulacaktır.

Bağırsak, deri, kelle, paça, işkembe kurban sahibi adına Türk Hava Kurumuna bağışlanacaktır. İlgili bağış makbuzları kutuların içerisinde kurban sahibine ulaştırılacaktır. Kurbanlık koçların yürek, ciğer, böbrek, dalak ve kuyruk yağlarının tamamı her koliye konulacaktır.

MİGROS kurbanlık fiyatları

BÜYÜKBAŞ

1/7 Büyükbaş kurbanlık en az 21 kg kemiksiz et

1.825,00 TL

KÜÇÜKBAŞ

Koç kurbanlık en az 12 kg kemikli et: 1.445 TL

Koç kurbanlık en az 16 kg kemikli et 1585 TL

BİM kurbanlık fiyatları

BİM Kurbanlık fiyatlarını henüz açıklamadı. Açıklandığında haberimize eklenecektir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu