EğitimGündem

Öğrencilere tablet ve 500 TL başvurusu: 5 Yaşından büyük çocuğu olanlar için başvuru ekranı açıldı!

Okulların açılmasının ardından aileler için yeni haberler gelmeye başlandı. Öğrencilere bu sene de çeşitli destekler veriliyor. Özellikle pandemi dönemi ile beraber öğrenciler için tablet desteği verilmişti. Bu yıl ise 5 Yaşından büyük çocuğu olanlara 500 TL destek verileceği öğrenildi.

Bu sene veliler tablet ve nakit yardımlar hakkında araştırmalar yapıyorlar.İstanbul Büyükşehir Belediyesi öğrenciler için yardım ekranını açtı. Belediye Tek seferlik olmak üzere öğrenci başına 500 TL destek sağlıyor. Başvuru yapacak olan öğrencinin 5 yaşını doldurmuş olması gerekiyor. Yardımdan faydalanmak isteyenler başvurularını senokudiye.ibb.istanbul sitesinden gerçekleştirebilecekler.

Başvuru Genel Koşulları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması
Öğrencinin kendisinin İstanbul’da ikamet etmesi
Şehit çocukları, yetim ve öksüz çocukların ilköğretim veya lise öğrencisi olması
Engelli çocukların ilköğretim/lise veya MEB onaylı özel eğitim okulları ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim görüyor olması
Öğrencinin normal öğrenim süresi içinde eğitimine devam etmesi
Devlet okulu veya vakıf/özel okullarda %100 burslu okuyor olması

Bilgilendirme

Eğitim yardımı başvurularınızı ve evrak işlemlerinizi web sayfamız senokudiye.ibb.istanbul veya İstanbul Senin uygulamamız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Bilgilerinizin doğruluğundan emin olun. Onaylamanız durumunda, başvuru sırasında beyan ettiğiniz evraklardaki bilgiler esas alınacaktır.

Eğitim yardımları ne zaman yapılacak?

İBB Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından SMS ile bilgilendirme yapılacaktır.