Gündem

Meteoroloji''den Ege'ye kar ve sağanak uyarısı! 5 Ocak İzmir, Denizli, Manisa, Muğla, Afyonkarahisar, Uşak, Aydın, Kütahya'da hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son dakika 5 Ocak hava durumu açıklaması geldi. Alınan verilere göre, Ege Bölgesi geneli parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kuzey kıyıları, akşam saatlerinden itibaren bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Hava sıcaklığı bölge genelinde 3 ila 5 derece azalacak. Rüzgar ise doğu ve güneydoğu yönlerden hafif, zamanla doğu ve kuzeydoğu yönlerden orta kuvvette, bölgemizin kuzeyinde akşam saatlerinden itibaren kuvvetli esecek.

Öğle saatlerinden itibaren İzmir‘e kuvvetli sağanak yağış uyarısı yapıldı. Afyon, Denizli, Kütahya‘da ise kar yağışının etkisini göstereceği tahmin ediliyor. 

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların, akşam saatlerinden itibaren Muğla’nın kıyı kesimlerinde, gece saatlerinden sonra Antalya çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

YURT GENELİNDE HAVA

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Eskişehir, Konya, Karaman, Sivas, Giresun ve Şanlıurfa çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Akşam saatlerinden itibaren Muğla’nın kıyı kesimlerinde, gece saatlerinden sonra Antalya çevrelerinde kuvvetli olması beklenen yağışların; kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

EGE HAVA DURUMU

Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, akşam saatlerinden itibaren Muğla’nın kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın gece saatlerinden sonra kuzey kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR °C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DENİZLİ °C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu

İZMİR °C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı

MANİSA °C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmurlu

AYDIN °C, 8°C

Sağanak yağışlı

MUĞLA °C, 7°C

Sağanak yağışlı

UŞAK °C, 4°C

Akşam saatlerine doğru karla karışık yağmurlu

KÜTAHYA °C, 3°C

Hafif kar yağışlı 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu