2020

Genel

2020 yılında KPSS sınavına girmiş olanlar dikkat: Duyuru yapıldı!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan alınan bilgilere göre taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 4 bin 147 sözleşmeli personel…

Devamını Oku »
Ekonomi

2020’de Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası’ndan 3-5-10 bin TL kredi çeken herkesi ilgilendiriyor!

Türkiye’de pandemi nedeniyle bankalar çeşitli destekler uygulamaya sokmuştu. Bu kapsamda geçtiğimiz sene yani 2020'de Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası uygun…

Devamını Oku »
Manşet

Türkiye’nin nüfusu açıklandı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) Türkiye nüfusunu açıkladı. Yapılan açıklamada, 2020'de nüfusun 459 bin 365 kişi artarak 83 milyon 614 bin…

Devamını Oku »
Eğitim

MEB 2020 YLSY sonuçlarını açıkladı!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmi internet sayfası üzerinden 2020 YLSY sonuçlarının açıklandığını bildirdi. Sonuç sayfasına ulaşmak için haberimizin altında yer…

Devamını Oku »
Manşet

Türkiye’nin işsizlik oranı açıkladı: Büyük azalma!

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) bugün yaptığı yazılı açıklama ile Türkiye’nin işsizlik oranını açıkladı. TUİK Ekim ayı verilerine göre, işsizlik geçen…

Devamını Oku »
Ekonomi

Bakanlık duyurdu: Bu mesleği yapanlar 3 bin TL asgari ücret alacaklar!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2021 yılı için asgari ücretin net 2.825 Lira 90 Kuruş olarak…

Devamını Oku »
Manşet

Sıfır araba almak isteyenler dikkat :Aralık ayı en ucuz araba markası ve fiyatı belli oldu!

Bu sene araba almak isteyeler için Aralık ayı en ucuz markası ve fiyatı belli oldu. Uygun fiyata sıfır araba olmak…

Devamını Oku »
Eğitim

2020-2021 Dönemi KYK burs ve kredi sonuçları açıklandı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu resmi sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile 2020-2021 eğitim-öğretim yılı yükseköğrenim burs, kredi…

Devamını Oku »
Kültür Sanat

2020’nin en iyi dizileri belli oldu! Listede yok yok

Çin Wuhan’dan dünyaya yayılan corona virüsü salgını nedeniyle milyonlarca insan evlerine kapandı. Bu dönemde insanlar film ve dizi izleyerek günlerini…

Devamını Oku »
Kamu

2021 Net Asgari Ücret Miktarı Belli Oldu Mu?

Corona virüsü salgını sonrası 2021’de asgari ücrete yapılacak zam miktarı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Enflasyon oranının etkisi ile değişim gösteren…

Devamını Oku »