Gündemİzmir Haberleri

İzmir’de koronavirüs vaka sayıları alarm veriyor! İşte 1 günde pozitif vaka sayısı…

İzmir'de koronavirüs vakalarında artış devam ediyor. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, kentte son duruma ilişkin açıklamalarda bulundu. Vali Köşger, İzmir'de durumun iyi gitmediğini ve alınan önlemlere rağmen artışın devam ettiğini belirtti. Öte yandan artışın devam etmesi durumunda önlemlerin artırılabileceğini söyledi. 

İzmir’de koronavirüs vaka sayıları alarm veriyor. Türkiye genelinde olduğu gibi İzmir’de de vaka sayılarında ciddi bir artış söz konusu oldu. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, kentte son duruma ilişkin açıklamalarda bulundu. Vali Köşger, İzmir’de durumun iyi gitmediğini ve alınan önlemlere rağmen artışın devam ettiğini belirtti. Öte yandan artışın devam etmesi durumunda önlemlerin artırılabileceğini söyledi.

Perşembe günü 312 kişinin PCR testinin pozitif çıkmasının ardından hafta sonundaki testlerde bu rakamların daha da arttığı iddia edildi. Pazar günü 5 bin kişiye test uygulandığı, 440 testin pozitif çıktığı öğrenildi. Yüzde 40’lık artış nedeniyle İl Pandemi Kurulu’nun toplanıp toplanmayacağı merak konusu oldu.

‘İYİ GİTMİYOR, ÖNLEMLERİ ARTIRABİLİRİZ’

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Egedesonsöz’e bu konuda önemli açıklamalarda bulundu. Vaka sayısında artış olduğunu doğrulayan Vali Köşger, “Bu konuda rakam telaffuz edemem ama işler iyi gitmiyor. Aldığımız tüm önlemlere rağmen artış sürüyor. Önlemleri daha da artırabiliriz” dedi ve ekledi: “İl Pandemi Kurulu’nu toplamak, bugün itibariyle gündemimizde yok. Fakat salgının tırmanışının devam ettiği şu günlerde İl Pandemi Kurulu’nu acilen toplayabiliriz. Kontrollerimizi yoğunlaştırdık. İzmir genelinde aldığımız önlemleri genişletmemiz gerekiyor.”

PAZAR GÜNÜ 440 POZİTİF VAKA TESPİT EDİLDİ

Bu arada geçtiğimiz pazar günü yapılan 5 bin testin 440’ının pozitif çıktığı, hastaların çoğunun evde tedavi edildiği öğrenildi. Hastanelerin yoğun bakım birimlerinin dolu olduğu bilgisinin doğru olmadığı, yoğun bakımların büyük kısmının boş bulunduğu ifade edildi.