Gündem

İYİ Parti Lideri Meral Akşener’den “Mikrofon delikanlılığını bırakın” açıklaması

İYİ Parti Lideri Meral Akşener 5 şehidimizin önemini vurgulayarak "Mikrofon delikanlılığını artık bırakın ve gereğini yapın" dedi..

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, parti grubunda ülke gündemine yönelik değerlendirmelerde bulundu. Meral Akşener, İdlib’de şehit verdiğimiz askerlerimizin intikamının alınması gerektiğinin önemine de açıklamalarında yer verdi.

“Mikrofon delikanlılığını artık bırakın ve gereğini yapın”

İdlib’de rejim güçlerinin saldırısı sonrası 5 askerimizin intikamının alınması gerektiğini önemle vurgulayan Akşener, “Diplomasi seçeneği elbette kıyıda durmalı ama Mehmedim toprağa düşerken ve bunu bir devletin askeri yaparken lafı uzatmanın anlamı yok. Mikrofon delikanlılığını artık bırakın ve gereğini yapın” şeklinde konuştu.

İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in açıklamasındaki ifadeleri şu şekilde;

idlib şehit“Maalesef yeni haftaya yeni bir acıyla girdik. İdlib’teki saldırıda 5 Mehmedimizi şehit verdik. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu olayın ardından yapılan açıklama ise geçen haftaki açıklamanın aynısıydı. Saldırı noktaları ateş destek vasıtalarıyla ateş altına alınmış ve gerekli cevap verilmiş.

“MİKROFON DELİKANLILIĞINI ARTIK BIRAKIN”

Devletin sözüne inanmak zorundayız ancak bu inancımız tahammül sınırlarını zorlayan bir noktaya geldiğimiz gerçeğini ortadan kaldırmıyor. Evet, artık tahammülüz kalmadı. Bu iş öyle açıklamayla falan olmaz, ülkemizi soktuğunuz Suriye bataklığında Mehmedimiz can veriyor. Siz nasıl daha neyi bekliyorsunuz?
Diplomasi seçeneği elbette kıyıda durmalı ama Mehmedim toprağa düşerken ve bunu bir devletin askeri yaparken lafı uzatmanın anlamı yok. Mikrofon delikanlılığını artık bırakın ve gereğini yapın.”

İlk olarak Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla yayılmasının ardından çok sayıda insanın hayatını kaybetmesine sebep olan coronavirüs ile ilgili de açıklamalarda bulunan Meral Akşener, yetkililere “Önlem dediğiniz bu mu?” diye sordu.

İYİ Parti Lideri Akşener’in açıklaması şu şekilde;

“ÖLÜMCÜL VİRÜSLERE KARŞI DUT PEKMEZİ YEMEK ÖNLEM DEĞİLDİR!”

“Olası bir salgında sağlık çalışanlarımız ne yapacaklarını biliyor mu? Rusya, ABD aşı geliştiriliyor. Türkiye’de herhangi bir kurum bu senaryoya karşı bir önlem alıyor mu? Sorduk ne önlem aldınız dedik, yolcuları termal kamerayla kontrol ediyoruz dediler. Ateşi olmayan geçip gidiyor. Bu virüsün kuluçka dönemi 14 gün.

Sağlam geçen biri 10 gün sonra fenalaşabilir. Önlem dediğiniz bu mu? Olası bir salgında hangi bölgelere çadır hastaneler kurulacak? Bunların planları var mı? Ölümcül virüslere karşı dut pekmezi yemek tedbir değildir.”

Meral Akşener Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi haberimizi okumak için:https://www.egehaber.com/meral-aksener-cumhurbaskani-erdogana-seslendi-313305/

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı