Gündemİzmir Haberleri

EPGİS duyurdu! Motorin ve benzine çifte indirim!

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından alınan son dakika bilgisine göre akaryakıt fiyatlarındaki hareketlilikten dolayı motorin ve benzine çifte indirim geldi. Peki İzmir, İstanbul ve Ankara'da akaryakıt ve benzinin litresi kaç tl oldu? İşte detaylar...

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan son dakika bilgisine göre gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere akaryakıt ve benzine çifte indirim geldi.

İNDİRİM POMPA FİYATLARINA YANSIYACAK
Alınan bilgiye göre, söz konusu indirim motorinde pompa fiyatlarına ortalama 9 kuruş, benzinde ise 12 kuruş olarak yansıyacak.

Buna göre, Ankara’da ortalama 5,53 liradan satılan motorinin litre fiyatı 5,44 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul’da 5,45 liradan 5,36 liraya, İzmir’de 5,55 liradan 5,46 liraya inecek.

Ankara’da ortalama 5,36 liradan satılan benzinin litre fiyatı ise 5,24 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul’da 5,27 liradan 5,15 liraya, İzmir’de 5,38 liradan 5,26 liraya inecek.

AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI
Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı