Kamu

Doğal gaz kullananlar dikkat! Artık herkes kullanamayacak

Corona virüsü salgını pek çok işlemde HES kodu zorunluluğunu da beraberinde getirdi. Son olarak Doğal gaz abonelerine HES kodu zorunluluğu getirildi. Bundan sonra doğal gaz işlemlerinde randevu ve HES kodu ile yapılacak. Kodu olmayanların işlemleri gerçekleştirilmeyecek.

Gaziantep Bölgesi’nde doğal gaz dağıtım faaliyetlerini sürdüren Zorlu Enerji, corona virüsü salgında bulaş riskini azaltmak için HES kodu zorunluluğu getirdi. Vaka sayınının azalması için randevu sistemini hayata geçiren şirket, müşterilerin ofislere girmeden önce HES kodunu göstertmesi gerektiğini açıkladı.

Zorlu Enerji’ye abone olan vatandaşlar, bağlantı anlaşması, abonelik sözleşmesi ve abonelik iptal başvurusu, müşteri bilgi güncelleme işlemlerini zorluenerji.com.tr internet sitesi üzerinden online olarak da gerçekleştirebiliyorlar. Ayrıca e-devlet, 0850 222 9 429 numaralı çağrı merkezi aracılığıyla ile doğal gaz işlemlerini halletmek mümkün.

Ödemeleri online yapmak mümkün

Öte yandan bağlantı ve güvence bedeli işlemleri için iletilen SMS’teki link aracılığıyla web sitesi üzerinden online olarak yapılabilmek mümkün. Zorlu Enerji’de uygulanan bu çalışma şeklinin diğer doğal gaz dağıtım şirketleri tarafından da uygulamaya sokulacağı düşünülüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu