Denizli Haberleri

Denizlili Çiğdem Kanseri Yenince Haluk Levent Çiftetelli Oynadı!

Elinden geldiğince kanser hastalarının, yardım muhtaç kesimlerin, sokak hayvanlarının hatta mezuniyetine kavalye bulamayanların bile yardımına koşan Anadolu Rock Müziği’nin güçlü seslerinden Haluk Levent, Denizli’nin Pamukkale ilçesinde ikamet eden 33 yaşındaki Çiğdem Arık ile kanseri yenmesinin ardından evlerine gelerek çiftetelli oynadı.

Ünlü şarkıcının kendisine şarkı yazdığını ve Haluk Levent’in sözünü tutup, sağlığın kavuşmasının ardından evlerine gelerek çiftetelli oynadıklarını söyleyen evli bir çocuk annesi Çiğdem Arık, geçtiğimiz yıl meme kanserine yakalandığını, Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde yapılan tetkiklerde ise kanserin en tehlikeli dönemi olan 4’üncü evresinde olduğu tespit edildiğini söyledi.

Hastanede 6 ay boyunca tedavi gördüğünü ifade eden Arık, “herhangi bir sonuç alamayınca ailem ile birlikte çareyi İstanbul’da özel bir hastaneye gitmekte bulduk. Maddi durumumuz iyi değildi, bize sevenlerimiz destek çıktı. İstanbul’da 6 ay boyunca tedavi gördüm ve burada 130 bin lira para harcadık. İstanbul’da yapılan kemoterapi tedavisinde 14 santimetre olan kanser kitlesi 3 santimetreye kadar düşürüldü. Daha sonra ameliyat olmak için Denizli’ye döndük. Kanser kitlesinin küçülmesiyle birlikte Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde 7 saat süren bir ameliyata alındım. Sol memem, 3 kaburgam, göğüs kafesimin ön kemiği ve lenf bezlerim alındı. Ameliyattan sonra yapılan kontrollerde de kanseri yendiğim ortaya çıktı” dedi.

“Eşimi ve Kızımı Düşündüm”

Kansere yakalandığını öğrendiğinde çok ağladığını ifade eden Çiğdem Arık, şöyle konuştu: “İnsan, kanser olduğunu kendine yediremiyor. Çok zor bir durum. Eşimi ve kızımı düşündüm. Güçlü olmak zorundaydım. Hastanede doktorların benim için ‘Yapacak bir şey yok’, ‘Masada kalırsın’ dediklerini bile duydum. Ama yılmadım, kanseri yeneceğime dair hep umutla yaşadım. Denizli’deki 6 aylık tedavi hiçbir işe yaramadı. İstanbul’da yapılan tedavi de ise kanser kitlesi küçülünce ameliyat şansı doğdu. Bana daha önce ‘Ölürsün’ diyorlardı. İnatla yaşamaya devam ettim. Kızımın annesiz kalmasına göz yumamazdım. Doktorlar ameliyatın zor olacağını, mememin birinin alınacağını söylediler, Hiçbiri umurumda olmadı. 7 saat sonra gözümü açtığımda çok huzurluydum. Büyük ağrılara bile katlandım. Vücudumdaki kesik izlerini çiçek gibi düşündüm. İnsanlar kanserden korkmasınlar, geç kalmaktan korksunlar. Hastalığım boyunca eşim yanımdan hiç ayrılmadı, onun desteği, verdiği moralle kanseri yendim.”

“Haluk Levent’te Çok Destek Oldu”

Çiğdem Arık, hastalığı boyunca sanatçı Haluk Levent’in kendisine destek olduğunu, adına şarkı bile yazdığını belirti. Arık, “Haluk Levent bana maddi ve manevi anlamda destek oldu. Hatta hastalığı yenince çiftetelli oynamaya geleceğini söylemişti. Ameliyatın ardından evimize gelip AHBAP ekibiyle birlikte çiftetelli oynadı ve bana şarkı yazdığını, sürpriz yapacağını söyledi” dedi. Hastanede kemoterapi tedavisinde saçlarının döküldüğü için ağladığını vurgulayan Arık, “Saçlarının dökülmesi bir kadın için çok zor bir durum. Saçlarım uzundu ama avuç avuç elime geliyordu. Günlerce ağladım. Daha sonra kuaföre gidip kısa kestirdim” diye konuştu.

Çiğdem Arık’ın Eşi; “Eşim Tedavi Görürken Aynı Katta Babamı Kaybettim”

Kanseri yenen Çiğdem Arık’ın en büyük destekçisi olan eşi Emre Arık ise, eşi hastanede tedavi görürken, aynı katta babasının kalp krizinden öldüğünü belirterek, şunları söyledi: “Hastalıkla mücadeleye başladığımızda maddi ve manevi anlamda çok yorulduk. Babamla eşimin odaları karşılıklıydı. Hastanede babamı kaybettim. Babam 2 ay önce öldü, ama 2 ay sonra da eşimi kazandım. Tedavi nedeniyle 130 bin lira harcadık. Eşimin kanser olduğunu ilk ben öğrendim, hatta ona bir süre söyleyemedim. Ağladım, çok üzüldüm. Ben aynı şekilde hastalansam, eşim de bana destek olur. Eşimin yanında oldum, ona sürekli moral vermeye çalıştım. 1 yılda savaşı kazandık, günlerce birlikte ağladık. Hasta olanlar umutlarını kaybetmesinler, en iyi ilaç moraldir. Hastanede eşim tedavi görürken, aynı odada meme kanseri olan bir kadın hasta vardı. Onu eşi kanser olduğu için terk etmiş, öğrendiğinde eşim bana sarılıp, ‘İyi ki varsın, yanımdasın’ dedi.”

Bir cevap yazın