Gündem

Bugün ve yarın için uyarı yapıldı: Bu illerde yaşayanlar dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bugün ve yarın için uyarı yapıldı. Yapılan açıklamada, birçok ilde sağanak yağış beklendiği duyuruldu. Buna göre, Zonguldak ve Bartın çevreleri ile Kastamonu’nun kuzey kesimlerinde bugün gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Ayrıca yarın da 8 ile uyarı yapıldı.

Marmara’nın kuzeydoğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, Batı Akdeniz’in iç kesimleri ve Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

YAĞIŞLAR YARIN DA DEVAM EDECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmeye göre, yarın ülkenin kuzey ve iç kesimlerinde havanın parçalı, yer yer çok bulutlu olacağı tahmin ediliyor.

Marmara’nın kuzeydoğusu, (Çorum, Gümüşhane, Bayburt hariç) Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ve (Isparta hariç) Batı Akdeniz’in iç kesimleri ile Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak öngörülüyor. Ülkenin diğer yerlerinde ise havanın az bulutlu ve açık olması bekleniyor.

8 İLE KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların Zonguldak, Bartın, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ile Artvin ve Kastamonu’nun kıyı kesimlerinde yerel kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Öte yandan, Doğu Karadeniz’de fırtına, Güney Ege’de fırtınamsı rüzgar öngörülüyor.