GenelGündemSağlık

Botoks kurbanı kadının cinayetinde şok iddia! “Koronadan öldü denilsin!”

Botoks yaptırdıktan bir gün sonra hayatını kaybeden Kübra Boyraz'ın ölümüyle ilgili şok iddia! Fenalaşınca kadını eve bırakan adam, "Koronavirüs'ten öldü" dememi istediler dedi.

İstanbul’da geçtiğimiz günlerde, botoks yaptırdıktan bir gün sonra. hayatını kaybeden Kübra Boyraz’ın ölümüyle ilgili geçilmeler gelmeye devam ediyor.

İfadelerinin ardından serbest bırakılan 4 şüpheli hakkında yeniden yakalama kararı çıkarıldı. Buna sebep olan durum ise Boyraz’ı merkezde fenalaştıktan sonra eve getiren ve güzellik merkezinin sahipleriyle de iletişimi olan K.A’nın itirafçı olması oldu. K.A, güzellik merkezi sahiplerinin kendisinden Boyraz’ın koronadan öldüğü yönünde ifade vermelerini istediklerini söyledi.

KORONAVİRÜS YÜZÜNDEN ÖLDÜ DEMEMİ İSTEDİLER

Sabah’tan Nazif Karaman’ın haberine göre, işletme sahipleriyle Beylikdüzü’den tanıştığını anlatan K.A. önemli detaylar anlattı. Olayın yaşandığı merkeze gidip geldiğini kaydeden K.A, genç kadını fenalaşmış halde gördüğünü söyledi. Salı akşamı diğer şüphelilerden Boyraz’ın öldüğünü öğrendiğini, şüphelilerin yanlarında avukatlarının da bulunduğunu belirten K.A. “Koronavirüs nedeniyle öldüğü yönünde ifade vermemi istediler. Emniyet ya da savcılıkta nasıl ifade vereceklerini tartışıyorlardı. Bayandan temmuzda 20 bin lira aldıklarını konuşuyorlardı. Bu işte kullandıkları bir açık hatları varmış onu da kırıp atmışlar” dedi.

OLAYDAN SONRA TEMİZLİK YAPMIŞLAR

Ertesi gün otelde gördüğü sözde güzellik merkezi sahiplerini yine panik halde olduklarını kaydeden K.A. “Asıl şüphelinin ben olduğuma dair tehditkâr konuşmalar yaptılar. Öner Bey’in avukatı Bülent B’nin operasyonun yapıldığı rezidans odasının temiz olup olmadığına dair soru sordu. O da solüsyonları tuvalete döktüğünü, bidonları arka taraf asansörden attığını, evde işlem yapıldığına dair herhangi bir işlem bırakmadığını söyledi” diye konuştu.

2 KİŞİ HALA ARANIYOR

K.A. ayrıca şüphelilerin kendilerini suçlamaları için tembihlerde bulunduklarını belirtti. Adliyede ifade verip çıktıkları sırada ise kaçması telkininde bulunduklarını kaydetti. K.A’nın bu ifadelerinin ardından diğer 4 şüphelinin atılı “Taksirle ölüme neden olma” suçunu işlediklerine ilişkin yeni delil ortaya çıkması üzerine tahkikat genişletildi. Öner Ö., Erdal D., Ömer E., Bülent B. hakkında yeniden yakalama kararı çıkartıldı.

İzmir Menemen’de yakalanan iki şüpheli gözaltına alındı. Diğer şüpheliler içinse yakalama çalışmaları hala devam ediyor.