Gündem

Bakan Koca’dan çok önemli uyarı: Bu gidiş eve değilse, iyi değil

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yeni bir paylaşımda bulundu. Bakan Koca, 'Bu gidiş eve değilse, iyi değil' diyerek koronavirüs salgınından önceki günler gibi olan trafiğin görüntüsünü paylaştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla vatandaşları uyardı. Bakan Koca, son günlerde İstanbul’daki kalabalığa dikkat çekerek, Eminönün’deki trafik yoğunluğu görüntüsünü paylaşarak, ‘Bu gidiş eve değilse, iyi değil’ dedi.

Koronavirüsle mücadeleden iyi haberler gelirken, vaka sayılarının düşmesiyle birlikte insanların da rehavete kapıldığı görüldü. Özellikle İstanbul’da yaşanan insan ve araç yoğunluğu dikkat çekerken, başta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca olmak üzere uzmanlardan da peş peşe uyarılar yapıldı.

Geçtiğimiz günlerde İstiklal Caddesi’ndeki kalabalığa dikkat çeken Sağlık Bakanı Koca, bu gece geç saatlerde yaptığı paylaşımda ise Eminönü’ndeki araç trafiğini işaret edip uyarıda bulundu.

BAKAN KOCA’NIN PAYLAŞIMI

Bakan Koca yaptığı paylaşımda, “Eminönü, salgın öncesi günlerin hareketliliğine dönmüş görüntüsü verdi. Trafik sıkışıklığına kadar! Salgınla mücadelede her şey daha iyiye giderken, aceleci olmayalım. Otomobil güvenli olabilir. Ama kapıyı açıp, dışarı çıkana kadar.” ifadelerini kullandı