Gündem

Aleyna Çakır cinayetinde yeni gelişme! Arabaya binen belli oldu!

Aleyna Çakır’ın şüpheli ölümüne dair yeni bilgiler ortaya çıktı. Yürütülen soruşturmada, Aleyna Çakır’ın yaşamını yitirdiği gece evin yakınında otomobile binen kişinin baş şüpheli Ümit Can Uygun olduğu ortaya çıktı.

Türkiye’nin birinci gündem maddesi olan Aleyna Çakır’ın şüpheli ölümüne dair yeni bilgiler ortaya çıktı. Yürütülen soruşturmada, Aleyna Çakır’ın yaşamını yitirdiği gece evin yakınında otomobile binen kişinin baş şüpheli Ümit Can Uygun olduğu ortaya çıktı.

ALEYNA ÇAKIR’IN BACAKLARINDA MORLUKLAR TESPİT EDİLDİ

Ankara’da, Aleyna Çakır’ın 4 Haziran günü şüpheli ölümüne ilişkin emniyet güçlerinin yürüttüğü soruşturmada yeni bilgiler ortaya çıktı. Çakır’ın yaşamını yitirdiği gece evin yakınındaki bir otomobile binen kişinin baş şüpheli Ümit Can Uygun olduğu netleşti. Olay yeri inceleme raporuna göre; evde biri kırık iki alkol şişesi bulunduğu ve Aleyna Çakır’ın da bacaklarında morlukların tespit edildiği belirtildi.

POLİS TUTANAKLARINDA ÇELİŞKİ

Aleyna Çakır’ın şüpheli ölümü sonrasında polisin tuttuğu ilk tutanakta, apartmanın önünde iki kişi, ikinci tutanakta ise tek kişi olduğu belirtilmişti. Çakır’ın ailesi, çelişkinin giderilmesi için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuruda bulundu. Başsavcılığın yaptığı inceleme sonrası hazırlanan raporda, iki rapor arasındaki çelişkinin teknik imkânlar, kamera açısı ve gece olması nedeniyle ortaya çıkmış olabileceği belirtildi.

HTS KAYITLARI YENİDEN İNCELENDİ

Savcılık, kameranın uzakta olması, araçtan inen kişi ya da kişilerin karanlıkta kalmaları sebebiyle polis merkezinde görüntüyü izleyerek tutanak tutan görevlilerin yanılmış olabileceğini belirtti. HTS kayıtlarına göre, baş şüphelinin araçtan inerek, park halindeki kendi aracına binip uzaklaştığı yönündeki tespitin dosya içindeki ifadeler ve baz kayıtlarıyla uyumlu olduğu açıklandı.

NE OLMUŞTU?

Ankara’da 4 Haziran’da intihar ettiği iddia edilen ve cansız bedeni sevgilisi tarafından bulunan Aleyna Çakır’ın, eski sevgilisi Ümit Can Uygun tarafından öldürüldüğü iddia ediliyor. Aleyna Çakır’a eski sevgilisi Ümit Can Uygun tarafından şiddet uygulandığı anlara ait ses kayıtları da ortaya çıkmıştı. Çakır’ın komşusunun Müge Anlı’ya gönderdiği kayıtta Çakır’ın yardım “İstemiyorum, yeter artık git” diyerek haykırdığı kaydedildi. Daha önce sistematik şiddete maruz kalan ve ölümle tehdit edilen Çakır, bu olaydan sonra 17 Nisan’da Ümit Can Uygun ve arkadaşı Enes Ö.’den şikayetçi olmuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu