Gündem

Ziya Selçuk duyurdu! Uzaktan eğitim TRT ve internet kanalları üzerinden yapılacak!

Koronavirüse karşı alınan tedbirler toplantısı sonrası Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, önemli açıklamalarda bulundu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrencilerin uzaktan eğitim alacaklarını bildirirken eğitimlerin internet ve TRT üzerinden sağlanacağını açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın geçtiğimiz günlerde Türkiye’de koronavirüsü vakası olduğunu bildirmesinin ardından güvenlik tedbirleri alınmay devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Baştepe’de yapılan toplantı ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk önemli açıklamalarda bulundu.

23 MART’TAN İTİBAREN UZAKTAN EĞİTİM VERİLECEK
Bugün yapılan açıklamalarda Milli Eğitim Bakanı Selçuk tarafından, okullara 16 Mart 2020 ile 30 Mart 2020 tarihi arasında ara verildiği açıklandı. Bakan Selçuk öğrencilerin ilk hafta dinlenmelerini söylerken 23 Mart’tan itibaren uzaktan eğitimlerin başlayacağını bildirdi. Bakan Selçuk uzaktan eğitimin nasıl yapılacağı ve hangi kanallar üzerinden yapılacağına dair de açıklamalarda bulundu.

Bakan Ziya Selçuk uzaktan eğitimin internet kanalları ve TRT üzerinden yapılacağını açıkladı. Selçuk koronavirüse karşı alınacak tedbirler kapsamında yapılan toplantı sonrasında, uzaktan eğitimin nasıl yapılacağına dair şu açıklamalarda bulundu:

Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin sağlığı için 16 Mart Pazartesi gününden itibaren iki hafta süreyle tatil edilmesi kararlaştırılmıştır.

KENDİ DERSLERİNİ ALABİLME İMKANLARI OLACAK
Eğitim bilişim ağında ücretsiz 3 gb internet paketi hizmeti sağlanmaktadır. Öğrencilerimizin teknik imkan ve tercih konusunda seçeceği ortak ve TRT’den farklı kanallardan kendi derslerini alabilme imkanları olacaktır.

TRT kanallarındaki ders anlatımları duyurulacaktır. Kişiye özel akıllı sistemimizde tüm hizmetler hazırdır. Bu sürecin bittiğinde yüz yüze telafi programı uygulanacaktır. Ayrıca öğretmen ve yardımcı öğretmenlerimiz uzaktan eğitimle virüse karşı eğitim dersleri alacaktır.

Öğretim kademelerine göre bütün planlar hazırlanmış durumda. Elazığ depremi sırasında uyguladığımız bu sistematiği tatil döneminde de devam ettireceğiz.

Alınan tatil kararı özel okullar ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kreşler için de geçerlidir.

Bu süreçte en önemli görev ebeveynlerimize düşüyor. Bu tatil sürecinde kendi ve evlatlarınızın sağlığına dikkat etmelisiniz. Sağlık Bakanlığımızın yaptığı paylaşımlara dikkat etmelisiniz. Bütün toplumun desteğini bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu