Ekonomi

Ziraat Bankası resmen açıkladı: 6 ay geri ödemesiz kredi veriliyor!

Ziraat Bankası corona virüsü salgını sürecinde verilen yeni krediyi duyurdu. Banka yazılı açıklamasında 6 ay geri ödemesiz toplam 18 ay vadeli kredi paketinden kimlerin faydalanabileceği belirtildi. Şartları sağlayan vatandaşlar şubelere ziyarette bulunarak başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Pandemi döneminde işletmelerin nakit ihtiyaçlarını karşılaması için TOBB ve Hazine destekli KGF teminatlı Nefes Kredisi veriliyor. Ziraat Bankası 6 ay geri ödemesiz toplam 18 ay vadeli kredi paketi hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Yapılan açıklamalara göre, 2020 yıl sonu cirosu 0 – 1 Milyon TL arasında olan işletmeler 50.000,-TL’ye kadar, 1 – 10 Milyon TL arasında olan işletmeler 200.000,-TL’ye kadar kredi kullanabilecekler. Ayrıca Nefes Kredi Paketi faiz oranı yıllık sabit %17,50 olarak uygulanacak.

Kimler kredi desteğinden faydalanabilir?

KOBİ vasfını haiz,

Ticaret ve Sanayi, Ticaret, Sanayi ve Deniz Ticaret odalarından birine veya Ticaret Borsasına kayıtlı olan,
31.12.2020 tarihi itibariyle önceki yıla göre %25 ve üzerinde gelir kaybı yaşayan ve mali verilerinde bu kaybı belgeleyen

gerçek/tüzel kişi işletmeler yararlanabilecektir. 01.01.2019 tarihinden sonra kurulmuş işletmeler için ciro kaybı koşulu aranmayacaktır.

Başvuru tarihi itibariyle kendisinin ve grup firmalarının Bankamız kayıtlarında iflas, iflas ertelemesi, fesih, konkordato kaydı olmayan, elde edilebilen son Risk Merkezi verilerine göre takipte kredisi bulunmayan müşterilerimiz KGF kefaletinden yararlanabilecektir.