EkonomiKamu

Ziraat Bankası müşterisi olan herkes yararlanabilecek: 30 Haziran’a kadar devam edecek!

Ziraat Bankası kredi borcunu ödeyemeyen vatandaşlar için açıklama yaptı. Kamu bankasından yapılan bilgilendirmede takipte borcu bulunan müşterilerilere yeni ödeme tanındığı belirtildi. Konu hakkında Ziraat Bankası Kredi Risk İzleme, Tasfiye ve Hukuk Grup Başkanı Recep Türk önemli açıklamalarda bulundu. Türk tarafından yapılan açıklamalarda yeni imkandan 15 binin üzerinde hesap sahibinin faydalandığı ifade edildi.

Ziraat Bankası temerrüt faizi dahil takip borcu 1 milyon TL’yi geçmemek üzere; bireysel, tarımsal ve kurumsal müşteriler için takibe intikal bakiyesi, belirlenen tutarlar içerisinde kalan müşterilerin borçların takibe alındığı tarihten sonraki dönem için temerrüt veya başka ad altında herhangi bir faiz ödemeyecekleri açıkladı. Söz konusu uygulamadan faydalanmak isteyenlerin 30 Haziran’a kadar başvuruların yapılması gerektiği bildirildi.

15 bin üzerinde hesap sahibi faydalandı

Konu hakkında açıklamada bulunan Ziraat Bankası Kredi Risk İzleme, Tasfiye ve Hukuk Grup Başkanı Recep Türk,” Kısa sürede 15 binin üzerinde hesap sahibi müşterimiz uygulamadan faydalandı” ifadelerini kullandı.