Ekonomi

Ziraat Bankası Haziran ayı içerisinde 195 bin TL’ye daire satışı yapacak!

Ziraat Bankası Haziran ayı için konut satış ilanları yayınladı. Kamu Bankasının İstanbul’da 195 bin TL’ye apartman dairesi satacağı öğrenildi. Pek çok ilde satış yapacak olan banka, satış işlemlerini ihale yoluyla gerçekleştirecek.

Ziraat Bankası konut satış duyurusunda bulundu. Kamu bankası e-ihale yönetimiyle ile ikinci el konutları uygun fiyatlara satışa sunuyor. Bankadan ucuz ev satın almak isteyenlerin ise ihalelere katılım sağlaması gerekiyor.

Ziraat Bankası tarafından yayınlanan konut ilanlarına ulaşmak için tıklayınız. 

İHALEYE NASIL KATILABİLİRİM?

Gayrimenkullerimizin bir kısmı fiziki ihale yöntemiyle bir kısmı e-ihale yönetimiyle satılmaktadır. Fiziki ihale ile satışına devam edilen her gayrimenkul için belirlenen teminat tutarının verilmesinden sonra, internet sayfamızda yer alan teklif mektubu ile peşin/taksitli satış şartnamesinin doldurularak, en geç ihaleden bir gün öncesine kadar, kapalı zarf içinde ilgili ihale komisyonuna teslim edilmesi veya posta ile ulaştırılması gerekmektedir. Postadaki gecikmelerden Bankamız sorumlu değildir. E-ihale ile satışına devam edilenlerde, en yakın Ziraat Bankası Şubesi’ne başvurularak, taşınmazın muhammen bedelinin %6’sı tutarındaki teminatın yatırılması ve Şubemizde doldurulacak Gayrimenkul Satış Şartnamesi’nin her sayfasının imzalanması sonrasında cep telefonunuza gelen şifre ile https://esatis.ziraatbank.com.tr/ sitesine girerek teklifin verilmesi gerekmektedir.

BAŞVURU SIRASINDA İSTENECEK BELGELER NELERDİR?

Gayrimenkul Satış Şartnamesi ve yatırılan teminatın dekontuna ilave olarak aşağıdaki belgelerin şubemize teslim edilmesi gerekmektedir:

Gerçek kişiler için; Nüfus cüzdanı fotokopisi, Tüzel kişiler için; Ticaret Sicil Memurluğundan alınmış gayrimenkul iktisap etme yetkisi olduğunu gösterir ana sözleşme/Ticaret Sicil Tasdiknamesi, şirketi temsile yetkili kişi/kişilerin kim olduğunu gösteren temsil belgesi ve temsile yetkili şahısların noterde düzenlenmiş imza sirküleri. E-İhale için Gayrimenkul Satış Şartnamesi’ni görüntülemek için tıklayınız. Fiziki İhale için Gayrimenkul Satış Şartnamesi’ni görüntülemek için tıklayınız.