Ekonomi

Ziraat Bankası fırsatından binlerce kişi faydalandı: 30 Haziran’da sona eriyor!

Ziraat Bankası borcu olan vatandaşları sevindirecek bir duyuruda bulundu. 2020 yılında vatandaşlara sağladığı uygun finansmanlı krediler ile sevindiren banka 31.12.2020 tarihi ve öncesinde yasal takibe intikal eden kurumsal, tarımsal ve bireysel kredilere ilişkin müşterilerine ödeme kolaylığı tanıdı. Banka tarafından sağlanan ödeme kolaylığından faydalanmak için binlerce kişi başvuruda bulundu. Ödeme fırsatından faydalanmak için ise son tarih 30 Haziran 2021 olarak açıklandı.

Ziraat Bankası temerrüt faizi dahil takip borcu 1 milyon TL’yi geçmemek üzere; bireysel, tarımsal ve kurumsal müşteriler için takibe intikal bakiyesi, aşağıda belirlenmiş tutarlar içerisinde kalan müşteriler, takipteki borçlarını tek seferde ödemek kaydıyla faizleri silme kararı aldı. Yeni uygulamanın duyurulmasının ardından 15 bin üzerinde vatandaş başvuruda bulundu.

Müşteri Segmenti Kampanyadan Yararlanabilecek TOA Anapara Üst Sınırı ise şöyle açıklandı:

Kurumsal 500.000 TL ve daha az
Tarımsal 500.000 TL ve daha az
Bireysel 100.000 TL ve daha az

Ziraat Bankası’nın tanıdığı ödeme kolaylığı hakkında açıklamalarda bulunan Ziraat Bankası Kredi Risk İzleme, Tasfiye ve Hukuk Grup Başkanı Recep Türk şu ifadeleri kullandı:

“Uygulamanın yürürlüğe girdiği günden bugüne kadar geçen çok kısa sürede 15 binin üzerinde hesap sahibi müşterimiz uygulamadan faydalanmış olup, talepler her geçen gün artarak devam etmektedir. Talepte bulunan müşterilerimizin %90’ı bireysel, %10’u ise Tarımsal ve Kurumsal segmentte yer alıyorlar. Bankamız bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da müşterilerinin yanında olmaya devam edecektir. Tüm müşterilerimizi ödeme kolaylıklarından faydalanmak üzere Şubelerimize bekliyoruz”