Ekonomi

Ziraat Bankası duyurdu: Ödemeler T.C. kimlik numarasına göre yapılacak!

Her sene KYK burs/kredisi almaya hak kazanan öğrenciler, Ziraat Bankası’ndan banka kartlarını alıyorlar. Ancak bu sene corona virüsü salgını nedeniyle öğrencilerin kartları adreslerine teslim edildi. Kartlarını alan öğrencilerin hesaplarına ödemeler T.C. kimlik numarasına göre yatırılacak.

Türkiye’de pandemi sebebi ile ilk kez burs ve kredi alan öğrencilerin Ziraat Bankası kartları adreslerine teslim edildi. Bu kapsamda açıklamada bulunan, Ziraat Bankası Dijital Çözümler, Operasyon ve İletişim Genel Müdür Yardımcısı Ali Kırbaş, “ “Günümüz pandemi koşullarında, öğrencilerimizin sağlığını birinci önceliğimiz olarak gördük. Her yıl öğrencilerimizin kampüslerine kadar ulaştırdığımız ‘Bankkart Genç’lerini bu yıla özel bildirdikleri adreslerinde teslim ettik. Devletimizin öğrencilere sunduğu güzel bir imkan olan KYK burs/kredi ödemelerinde öğrencilerin herhangi bir sorun yaşamadan ödemelerini almalarını sağlayacağız. Öğrencilerimizin sağlığını birinci planda tutarak, başvurudan teslime kadar evlerinden çıkmadan sürecin tamamlanmasına yönelik tasarladığımız yapıda, iş akışlarının her aşamasında yaptığımız bilgilendirmeler ve yönlendirmeler ile başarılı bir çalışma ortaya çıkmıştır.” Dedi.

Temassız ödeme yapılabilir

Burs ve kredi ödemelerinin T.C. kimlik numaralarına göre yapılacağını söyleyen Kırbaş, “T.C. Kimlik Numarasına göre belirlenecek ödeme takvimi doğrultusunda ödemeler, tüm kanallarımızdan gerçekleştirilecektir. Öğrencilerimiz bankamız kartlarıyla Ziraat Bankası ATM’lerinin yanı sıra diğer kamu bankalarına ait ATM’lerden de ücretsiz para çekebileceklerdir. Ayrıca ATM’lerimizden ödemelerini almak isteyen öğrencilerimiz için kartla para çekmenin yanında bu yıl yeni bir uygulama daha getirdik. Kartı yanında olmayan ya da kart teslimi için belirttikleri adreste bulunamadığından kart teslimi gerçekleşmemiş az sayıda öğrencimiz, bankamız ATM’lerindeki kartsız işlem menüsünden ilk ödemelerini alabileceklerdir. Bunun yanı sıra öğrencilerimiz yine kartsız olarak QR kod ile ATM’lerden para çekebilir, alışverişlerini QR kod veya temassız ödeme ile yapabilirler.” açıklamasında bulundu.

Öğrencilere bilgilendirme bulunuldu

Ziraat Bankası kartları hakkında öğrencilere başvuru aşamasından teslim sürecine kadar geçen süre içinde her etapta internet, sosyal medya ve kendilerine özel gönderilen SMS’ler gibi çeşitli iletişim kanalları üzerinden bilgilendirmede bulunduklarını söyleyen Kırbaş şu ifadeleri kullandı:
“Detaylı bilgi almak isteyen öğrencilerimize de çağrı merkezimiz ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden yardımcı olduk. Öğrencilerimizin kart gönderi sürecini dijital kanallarımız üzerinden takip etmelerini sağladık. Adreslerinde bulunamayan öğrencilerimize yine çağrı merkezimiz ile ulaşıp, adreslerini güncelleyerek kartlarını bulundukları adrese başarıyla teslim ettik.”