EkonomiGündem

Ziraat Bankası Bankkart’ı olanlar hemen yapsın: 12 saat sonra son bulacak!

Ziraat Bankası, müşterilerine uyarıda bulundu. Banka, 12 saat sonra bitecek olan kampanyasına katılım sağlayacaklar avantaj sunacak. Kredi kartlarında sonradan taksitlendirme uygulamasının yarından itibaren kaldırılması gündem olurken, Ziraat Bankası da bugün sona erecek faizsiz taksitlendirme kampanyasını açıkladı. Günler öncesinden duyurulan kampanya bugün sona erecek.

Ziraat Bankası’ndan alınan kampanya bilgilerine göre, 1.000-10.000 TL aralığındaki işlemleri azami 4 aya kadar faizsiz olarak taksitlendirilebilecek. Kampanyanın 12 saat süresi kaldı.

ZİRAAT BANKASI’NDAN KAMPANYA BİTİŞ UYARISI!

Ziraat Bankası tarafından yapılan kampanya açıklamasında şöyle denildi;

Yasal olarak taksitlendirmeye izin verilen sektörlerde faaliyet gösteren iş yerlerinden Bankkart’ın kredi kartı özelliği ile yapılacak yurt içi işlemler sonradan taksitlendirmeye konu edilebilecektir.

1.000-10.000 TL aralığındaki işlemler azami 4 aya kadar faizsiz olarak taksitlendirilebilecektir. Kampanya kullanımı bir takvim ayında toplam 5 adet ve 30.000 TL’lik taksitlendirme ile sınırlıdır.

Sonradan taksitlendirme işlemi Bankkart Mobil, Ziraat Mobil, İnternet Şubesi veya Müşteri İletişim Merkezi (0850 258 00 00) aracılığı ile gerçekleştirilebilecektir.

Sonradan taksitlendirme talebi alınan bir işlemin ilgili hesap döneminde dönem içi işlemlere girmesi halinde taksitlendirme süreci tamamlanabilmektedir. Diğer bankaların üye iş yerlerinden gerçekleştirilen işlemlerin Bankamıza aktarılmasında gecikme yaşanması durumunda, dönem içi işlemlere girmemiş taksitlendirme talepleri gerçekleştirilemeyebilecektir. Sonradan taksitlendirmeye yönelik taleplerin durumu dijital kanallarımızdan izlenebilmektedir.

Gün sonu işlemleri devam ederken sonradan taksitlendirme işlemleri yapılamamaktadır.

Taksitlendirme işlemi, ilgili dönemin hesap kesim tarihinden önce yapılmalıdır.

Ekstreleşmiş harcamalar için taksitlendirme işlemi yapılamamaktadır.

Gecikmiş kredi kartı borcunun bulunması durumunda sonradan taksitlendirme işlemi yapılamamaktadır.

POS/ÖKC üzerinden gerçekleşen harcamalar (e-ticaret işlemleri dahil) sonradan taksitlendirilebilmektedir.

Taksitlendirilmiş bir işlem için tekrar taksitlendirme talebi alınamamaktadır.

Taksitlerin geri ödeme süresi boyunca kredi kartı hesap kesim tarihi değişikliği yapılamamaktadır.

Bankkart Lira kullanılarak yapılan işlemler, kurumsal tahsilat, fatura ödeme ve nakit çekim işlemleri kampanya kapsamında değerlendirilmemektedir.

Kurumsal kartlar ve Bankkart Ücretsiz ile yapılan işlemler kampanya kapsamında değerlendirilmemektedir.

Sonradan taksitlendirme işlemi yalnızca işlemin yapıldığı gün ve Müşteri İletişim Merkezi (0850 258 00 00) aracılığıyla iptal edilebilmektedir.

Sonradan taksitlendirilmiş işlemin Müşteri İletişim Merkezi’nden erken kapaması yapılabilmektedir.