Ekonomi

Zamlı Temmuz maaşları ve bayram ikramiyeleri ne zaman yatırılacak? Bakan Selçuk açıkladı!

Ramazan Bayramı ikramiyelerini erken bir tarihte alan milyonlarca emeklinin gözü Kurban Bayramı ikramiyelerindeydi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk zamlı Temmuz maaşları ile bayram ikramiyeri tarihlerini açıkladı. Peki, Bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak?

Bu sene dünyayı etkileyen pandemi nedeniyle Türkiye’de vatandaşlar için çeşitli ekonomik destekler devreye sokuldu. Bu nedenle Ramazan Bayramı ikramiyeleri de emeklilerinin hesabına erken bir tarihte yatırıldı. Kurban Bayramı ikramiyelerinin ne zaman yatırılacağını merak eden milyonlarca emekliye güzel haber Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehre Zümrüt Selçuk tarafından verildi. Bakan Selçuk, zamlı temmuz aylıkları ile Kurban Bayramı ikramiyelerinin,SSK’lı emekliler için 17-26 Temmuz tarihleri arasında yatırılacağını duyurdu.

Maaş ve ikramiyeler birlikte hesaba yatırılacak

Kurban Bayramı ikramiyelerinin zamlı Temmuz aylıkları ile birlikte hesaplara yatırılacağını ifade eden Bakan Selçuk, Bağ-Kur emeklileri için bu tarihin 25-28 Temmuz tarihleri arasında olduğunu ifade etti.

Emekli Sandığına bağlı olanlara 3 ödeme birden

Emekli Sandığı kapsamında olan vatandaşlar ise ağustos ayına ilişkin aylıklarını, Kurban Bayramına denk gelmesi nedeniyle temmuz aylık farkını, ağustos aylıklarını ve bayram ikramiyelerini birlikte alacaklar.

Ödemeler bankaya göre değişiyor

Ziraat Bankası’ndan her ayın 1. ve 2. gününde aylıklarını alanlara 28 Temmuz’da, 3. 4. ve 5. gününde aylıklarını alanlara da 29 Temmuz’da ödemeler yapılacak. Farklı bankalar ile anlaşmalı olan emekliler ise ödemelerini 28 Temmuz’da alacaklar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu