Ege HaberleriGenelİzmir Haberleri

Bayraklı Belediyesi’nden Rengarenk Zafer Yürüyüşü!

Bayraklı Belediyesi tarafından “Sonsuz İnancın Doksan Dokuz Yıllık Zaferi” adıyla 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda bir kortej yürüyüş programı düzenlendi. İzmir genelinden yüzlerce kişinin katıldığı yürüyüş renkli görüntülere sahne oldu.

Bayraklı Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı için bir kortej yürüyüş programı düzenlendi. Özkanlar’dan saat 19.30’da başlayan yürüyüşe İzmir’in he yanından yüzlerce vatandaş katılım gösterdi. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal ve belediye bandosunun başını çektiği kortej marşlar eşliğinde 4 km’lik yürüyüşü tamamladı.

 

Bizim Tarafımız Belli

Kortej boyunca çocuğuyla, genciyle, kadınıyla birlik beraberlik ve coşku içinde yürüdüklerini belirten Başkan Sandal; “Ellerimizde bayraklarımız, Atatürk posterleriyle yürüdük. Bu sadece bir yürüyüş değil arkadaşlar. Bu bizim tarafımız, bizim durduğumuz yer. Bizim durduğumuz yer çok net, çok açık.” Taraflarının; dönemin padişahının fermanı ve dönemin şeyhülislamı tarafından hain olarak tanıtılan Mustafa Kemal’in tarafı olduklarını söyleyen Serdar Sandal; “Biz ta Orta Asya’dan burayı yurt edinen; Ahmet Yesevi’den, Şeyh Edebali’ye, Hacı Bektaş’a, Pir Sultan’a, Akşemsettin’e ve onların bütün tarihine, tarihsel mirasına sahip çıkmak için yürüyoruz arkadaşlar. Biz Çanakkale’de düşmana geçit vermeyen, Antep’te, Urfa’da, Maraş’ta yurdun dört bir tarafında, düşmanın karşısına çıkan kahramanlarımız için yürüyoruz. Biz ülkemizin bölünmez bütünlüğünden yanayız, bu ülkenin bayrağından yanayız. Bu ülkede Mustafa Kemal’den yanayız ve bu tavrımız sonsuza dek böyle devam edecek. Her kim ki bizi bu yoldan ayrı koyacağını düşünüyorsa, bu yolda eğileceğimizi, taviz vereceğimizi düşünüyorsa yanılıyor. Biz, cumhuriyetin ışığında, Mustafa Kemal’in ışığında yürümeye devam edeceğiz. Laik, demokratik, sosyal hukuk devleti için üzerimize ne düşüyorsa sonuna kadar devam edeceğiz. ‘Hak, hukuk, adalet’ temamızdan asla vazgeçmeden, dostlarımızla birlikte hayatın her alanında mücadele etmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.