Kamu

Zabıta Memuru alımı için düğmeye basıldı! KPSS 60 puanı olanlar başvurabilir

Ankara’da Çankaya Belediyesi zabıta memuru alımı için düğmeye bastı. Lise, önlisans ve lisans mezunları arasından alım yapacak olan belediye, adaylardan KPSS 60 puan şartını yerine getirmesini istiyor. Belediyeye başvuru detayları ve son başvuru tarihi haberimizde…

Çankaya Belediyesi boş kadrolara açıktan atama yöntemiyle 80 zabıta memuru alımı yapacak. Başvuruda bulunacak adayların lise, önlisans ya da lisans diploması ile B sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekiyor. Başvuru şartlarını taşıyan vatandaşlar 23 Haziran 2020 ile 29 Haziran 2020 tarihleri arasında başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Başvuru Şartları:

a.)İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak Ortaöğretim( Lise veya dengi) 2018-KPSS P94 Önlisans 2018- KPSSP93 ve Lisans 2018- KPSSP3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.

b.)Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

c.)657 sayılı Kanunun 48’inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında(+,-) 10 kg’dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

d.)Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

e.) 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

Başvuru Tarihi ve Şekli

Adaylar başvuru belgelerini 23.06.2020 Salı gününden 29.06.2020 Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar (Sadece mesai günlerinde saat 09.00 – 17.00 arasında) Şehit Gönenç Caddesi No:20/1 Maltepe- Çankaya adresindeki Çankaya Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğü hizmet binası içinde bulunan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü birimine teslim etmeleri gerekmektedir.

Başvurular şahsen yapılacaktır. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

İLAN TAM METNİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

İlgili Makaleler