EkonomiGündem

Yüzde 25 indirim: Tatile çıkacaklar dikkat!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kurban Bayramı’nın 9 gün tatil olacağını duyurmasının ardından turizmde indirim hareketliliği başladı. 9 günlük resmi tatil nedeniyle Turizmci Şebnem Akman Balta, bayram tatilini değerlendirerek önemli açıklamalarda bulundu.

YÜZDE 25 İNDİRİM

9 günlük bayram tatilini değerlendiren Şebnem Akman Balta, “Kurban Bayramı öncesi 26 -27 Haziran idari izin olarak ilan edildiği için bayram hafta sonu tatili ile birleşmesi sonucu 24 Haziran’da başlayıp 2 Temmuz’a kadar toplam 9 gün tatil olacak. Erken rezervasyon yapılması insanlara yüzde 25 indirim fırsatı oluşturuyor. Bayram tatilinin uzaması insanların uzun bir aile tatili planlamasını sağladı” diye konuştu.

Yurt dışında da okulların tatile girmesi ve Türkiye’de havaların ısınması nedeniyle yabancı turistlerin rezervasyonlarını arttırdığını belirten Balta, “Rezervasyonlar yüzde 121 artı. Ayrıca Şampiyonlar Ligi maçı ve Johny Deep’in ülkemize gelmesi, rock konserleri ve bir çok global ekonomi üzerine oluşturulan kongreler ve toplantılar nedeni ile dünya için İstanbul bir çekim merkezi oldu” dedi.