Eğitim

Yüz yüze eğitimde yeni karar! MEB 81 ile resmi yazı yolladı!

Corana virüsü salgını nedeniyle milyonlarca öğrenci uzaktan eğitim görüyor. Yüz yüze eğitimin tekrar ne kadar başlayacağı merak edilirken, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 81 ile konu hakkında resmi yazı gönderildiği öğrenildi. MEB tarafından yeni alınan karara göre, okul öncesi eğitim kurumlarının uzaktan eğitime geçebilecek, bu konuda kararın il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine bırakılacak.

Milli Eğitim Müdürleri karar verecek

Türkiye’de corona virüsü vaka sayısı artmaya devam ediyor. Bu nedenle milyonlarca öğrencinin uzaktan eğitime devam etmesine karar verildi. Okullar konusunda ise tartışmalar devam ederken MEB 81 ile resmi bir yazı daha gönderdi. Daha önce resmi ve özel tüm anaokulu, ana sınıfı ve uygulama sınıflarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılmasının uygun olacağı değerlendirmesi yapan MEB yeni gönderilen yazıda, 04 Ocak 2021 tarihine kadar il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince yüz yüze eğitim yapılan okul öncesi kurumlarında uzaktan eğitime geçme kararı alınabileceği bildirildi.

Söz konusu yazıda, “Bir kurumdaki eğitim tamamen yüz yüze ya da tamamen uzaktan olacak şekilde planlanacak, bazı sınıflarda yüz yüze bazı sınıflarda uzaktan eğitim şeklinde bir planlama yapılamayacaktır” açıklaması yapıldı.