GenelGündem

Yüz Yüze Eğitim Devam Edecek Mi? 200’e Yakın Sınıfta Eğitime Ara Verildi!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Koronavirüs önlemleriyle açılan yüz yüze eğitimle ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Özer; “Virüs nedeniyle yüz yüze eğitime ara veren okul yok ancak yaklaşık 200 civarında sınıfımız, Covid-19 vakası ya da teması bireyler nedeniyle eğitime 14 gün ara verdi.” şeklinde konuştu.

Yaklaşık 850 Bin Derslik Aktif!

Yüz yüze eğitimde ilk haftanın geride kaldığını dile getiren Özer, “Bir haftayı geride bıraktık. Yaklaşık 850 bin dersliğimiz ve 57 bin 108 okulumuz eğitim öğretim faaliyetinde aktif olarak yer almaktadır. Bugün itibarıyla geçen haftalık eğitim süreci içerisinde Covid-19 vakası nedeniyle kapatılan, eğitim öğretime ara veren hiçbir okulumuz bulunmamaktadır” dedi.

Eğitime ara veren sınıflar olduğunu aktaran Mahmut Özer, “Sadece sınıflardaki Sağlık Bakanlığı ile belirlediğimiz kriterler çerçevesinde yüz yüze eğitime ara veren sınıflarımız bulunmaktadır. Yaklaşık 200 civarında sınıfımız, Covid-19 vakası nedeniyle ya da yakın teması nedeniyle eğitim öğretime 14 gün ara verip dijital platformlar üzerinde Milli Eğitim Bakanlığının hazırlamış olduğu EBA TV ve diğer dijital platformlar üzerinden eğitim öğretime devam etmektedir. Bu süreçte Sağlık Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu, Sağlık Bilim Kurulunun onaylamış olduğu kriterleri uygulamanın ne kadar başarılı sonuçlar verdiğini de sahada görmüş olduk” diyen Özer sözlerini şöyle sürdürdü;

“Bundan sonra da gerekli tüm tedbirlere uyarak ve illerimizde gelişecek yeni durumları da gözden geçirerek sahada özel, lokalde yaygın olmayan problemlere de yeni çözümler üreterek eğitim öğretime inşallah yüz yüze devam edeceğiz.”