EkonomiGündem

Yüz binlerce kişinin hesabına 2337 TL yatırılıyor: ATM’ye gidip kontrol edin!

Ödemelerle ilgili bir gelişme yaşandı. Yüz binlerce kişinin hesabına her ay düzenli olarak 2337 TL yatırılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, eylül ayı ödemeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

PARALAR HESAPLARA YATIRILDI

Bakan Yanık, eylül ayı SED ödemelerinin yapıldığını duyurdu. İhtiyaç sahibi ailelerin çocukları için yapılan ödemeler gerçekleşti. Hak sahiplerinin paraları hesaplarına geçti. Bakan Yanık, eylül ayında toplam 340 milyon 499 bin TL Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesi yapıldığını bildirdi.

Bakan Yanık, “İhtiyaç sahibi ailelerimizin çocukları için eylül ayında toplam 340 milyon 499 bin TL Sosyal ve Ekonomik Destek ödemesi yaptık” ifadelerini kullandı.

SED hizmetinin sadece ekonomik desteği kapsamadığını vurgulayan Bakan Yanık, koruyucu ve önleyici bir hizmet modeli olan SED ile çocuklara psikolojik ve sosyal destek de verildiğini kaydetti. Bakan Yanık, “SED kapsamındaki çocuklarımız için birçok etkinlik düzenliyoruz. Çocuklarımızı sosyal ve kültürel yönden de destekleyerek akranları gibi sosyal hayata katılmalarını amaçlıyoruz” dedi.

Bakan Yanık, SED hizmetinden 147 bin çocuğun yararlandığını bildirdi.