Denizli HaberleriSpor

Yukatel Denizlispor’dan Vali Ali Fuat Atik’e destek!

Geçtiğimiz günlerde koronavirüs denetimleri kapsamında bir dönercinin kapatılmasını emreden Denizli Valisi Atik'e Yukatel Denizlispor'dan destek geldi.

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, geçtiğimiz günlerde koronavirüs önlemleri kapsamında uyarılarını dikkate almayan bir dönercinin kapatılma emrini vermişti. Vali Atik, sosyal medyadan gelen büyük tepkinin ardından özür dilemişti. Süper Lig ekiplerinden Denizlispor da Vali Atik’e destek verdiğini açıkladı.

Vali Atik’in bu kararı sosyal medyada bir hayli tepki çekerken, Denizli Valiliği’nden Ali Fuat Atik imzalı yapılan açıklamada olaydan dolayı yaşanan üzüntü dile getirilmiş ve Vali Atik özür dilemişti. Konuyla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da bir açıklama yaparak, “Devletin cemal ve celal yüzü vardır. Biri tevazu ve yumuşaklığı, merhameti, diğeri azameti ve sorumluluğunu anlatır. Yöneticilerimizin vatandaşa yüzü hep cemal olmalıdır. Denizli Valimizin üslup özrü yerinde olmuştur” ifadelerini kullanmıştı.

Bu gelişmelerin ardından Vali Atik’e futbol dünyasından destek geldi. Denizli’yi Süper Lig’de temsil eden Yukatel Denizlispor, yaptığı açıklamada Ali Fuat Atik’in yanlarında olduklarını belirtti.

Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Şehrimize ayak bastığı andan itibaren halkımıza ve kulübümüze büyük ilgi gösteren, güler yüzlü ve samimi tavırlarıyla kendisini vatandaşlarımıza sevdiren Sayın Valimiz Ali Fuat Atik’in tek düşüncesinin Denizli halkının sağlığı olduğunu bilmekteyiz. Bu sebeple kendisi hakkında başlatılan karalama kampanyasının amacına ulaşamayacağını biliyor, Sayın Valimiz Ali Fuat Atik’in yanında olduğumuzu bilmenizi istiyoruz” ifadelerine yer verildi.