Gündem

Yolcu uçağı türbülansa girdi: Ölü ve yaralılar var!

Londra- Singapur seferini yapan uçak türbülansa girdi. Uçağın türbülansa girmesi sonucunda 1 kişi hayatını kaybetti, en az 30 kişi de yaralandı. Havayolu şirketinden olayla ilgili bir açıklama geldi.

1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Londra- Singapur seferini yapan 211 yolcu ve18 mürettebatın olduğu Boeing 777-300ER tipi Singapur Havayolları’na ait yolcu uçağı türbülansa girdi. Şiddetli türbülans nedeniyle 1 kişi öldü, en az 30 kişi de yaralandı.

ŞİRKETTEN AÇIKLAMA YAPILDI

Havayolu şirketi tarafından yapılan açıklamada, “20 Mayıs’ta Londra’dan (Heathrow) havalanarak Singapur’a giden SQ321 sefer sayılı uçuş şiddetli türbülansa girdi. Uçak Bangkok’a yönlendirildi ve 21 Mayıs’ta yerel saatle 15.45’te iniş yaptı. Yaralıların olduğunu ve bir kişinin hayatını kaybettiği doğrulayabiliriz” denildi. Hayatını kaybeden yolcunun ailesine baş sağlığı dilenen açıklamada, “Önceliğimiz uçaktaki tüm yolculara ve mürettebata mümkün olan her türlü yardımı sağlamak. Gerekli tıbbi yardımı sağlamak için Tayland’daki yerel yetkililerle birlikte çalışıyoruz. İhtiyaç duyulan ek yardım için Bangkok’a bir ekip gönderiyoruz” ifadesi kullanıldı.

Yerel basın tarafından yapılan açıklamada, uçaktaki en az 30 yolcunun yaralandığı kaydedildi.