Gündem

Yolcu otobüsü fiyatlarında değişiklik!

Yolcu otobüsü fiyatlarında resmi gazetede yayımlanan tebliğe göre değişiklik uygulandı. Otobüs fırsatçılarına izin vermemek için Resmi Gazetede yayımlanan tebliğe göre taban yolcu bilet ücreti 100 TL, 2000 kilometre ve üzeri mesafede tavan yolcu bileti 500 TL'ye kadar çıkabileceği belirlendi.

Son zamanlarda sosyal medyada koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında karayolu yolcu otobüs firmalarının taban ve tavan fiyatları resmi gazetede yayımlanan tebliğe göre 100 kilometre mesafede taban yolcu otobüsü bilet ücreti 100 TL, 2000 kilometre ve üzeri mesafede alınacak tavan ücret 500 TL olarak belirlendi.

31 TEMMUZ’A KADAR GEÇERLİ OLACAK

Resmi Gazete’de bugün yayımlanan tebliğe göre, yolcu otobüsü bileti taban ve tavan fiyatları belirlendi. Tebliğe göre, KOVID-19 salgını nedeniyle uygulanan tedbirler kapsamında, karayoluyla yurt içi yolcu taşımacılığı yapan firmaların üstlendiği ilave maliyetler dikkate alındı. Karayoluyla yurt içi yolcu taşımacılığı alanında belirlenen fiyatlar 31 Temmuz 2020’ye kadar geçerli olacak.

MESAFE ARTTIKÇA YÜKSELECEK

Buna göre, 100 kilometre mesafede alınacak taban yolcu otobüsü bilet ücreti 100 TL olurken, 2000 kilometre ve üzeri mesafelerde alınacak tavan ücret 500 TL olarak belirlendi. En kısa mesafe 100 kilometre olarak belirlenen yolculuktan alınacak ücretler ise mesafe arttıkça yükselecek.

Ayrıca, Çanakkale Boğazı geçişli hatlara ayrıca geçiş ücreti de eklenecek.