GündemManşet

Yola çıkacaklar dikkat! Motosiklet ve elektrikli scooter yasağı devam ediyor!

İstanbul’da saatteki hızı 130 kilometreye kadar ulaşan fırtına nedeniyle motokuryelik yapılması durduruldu. Ayrıca, kentte bugün 18.00’e kadar motosiklet ve elektrikli scooterlar kullanılmayacak. Alınan kararları İstanbul Valisi Ali Yerlikaya duyurdu. Yerlikaya yaptığı açıklamada; İstanbul’da hayatı olumsuz yönde etkileyen lodos fırtınası nedeniyle motosiklet kazalarının önlenmesi, trafik seyir ve can güvenliğinin korunması açısından bir süreliğine motor ve scooter kullanımı durduruldu.

Honda Scooter Motosiklet Modelleri | Honda Türkiye

 

Dün gece saat 23.00’den bugün saat 18.00’e kadar; başta motokuryelik hizmeti yapan araçlar olmak üzere, motosiklet ve elektrikli scooter araçlarının trafiğe çıkmalarına müsaade edilmeyecektir. Bu karar; özellikle yaz kış demeden büyük bir özveriyle çalışarak, hayatımızı kolaylaştıran motokuryelerimizin can ve mal güvenliklerini korumak amacıyla alınmıştır. Bu araçları kullanan İstanbul vatandaşlarının alınan karara hassasiyetle uymaları büyük önem arz etmektedir.

Çok uygun fiyatlı en yeni elektrikli motosiklet: Honda U-BE - LOG

 

 

“Bu karar için teşekkürler Sayın Valim”

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, valiliğin aldığı kararla ilgili yaptığı paylaşımda “Bu karar için teşekkürler Sayın Valim” ifadelerini kullandı.