Eğitim

YKS’ye girecek koronavirüs hastaları için kritik karar!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, 27-28 Haziran tarihlerinde YKS'ye girecek koronavirüs hastaları için bir duyuru yaptı. Yapılan açıklamada, YKS'ye girecek adayların ayrı sınav salonlarında sınava alınacağını, bu durumdaki adayların başkanlığa dilekçe göndermesi gerektiğini duyurdu.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, 27-28 Haziran tarihlerinde Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’ye girecek adaylarda koronavirüs hastaları için önemli bir duyuru yaptı. Yapılan açıklamada, YKS’ye girecek adayların ayrı sınav salonlarında sınava alınacağını, bu durumdaki adayların başkanlığa dilekçe göndermesi gerektiğini duyurdu.

ÖSYM’NİN AÇIKLAMASI;

ÖSYM’den yapılan açıklamada, “27-28 Haziran 2020 tarihlerinde uygulanacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (2020-YKS) girecek adaylardan; kesin Covid-19 tanısı olan adaylar, kesin Covid-19 tanısı ile tedavisi tamamlanıp sonrasındaki karantina sürecinde olan adaylar, kesin Covid-19 vakası ile temasından dolayı karantina sürecinde olan adaylar, Covid-19u düşündürecek şikâyetleri olan adaylar Başkanlığımız tarafından sınav merkezlerinde hazır bulundurulan yedek sınav binalarında ayrı sınav salonlarında sınava alınacaklardır” denildi.
Bu durumdaki adayların durumlarını ayrıntılı olarak anlatan dilekçeyi doldurarak belgeleri ile birlikte ‘yks2020@osym.gov.tr’ e-posta adresine göndermeleri istendi. ÖSYMnin sitesinde Covid-19 durumu olan adayların dolduracağı genel amaçlı dilekçe örneğine de yer verildi.

Etiketler

İlgili Makaleler