Eğitim

YKS iptal edilecek mi? ÖSYM’den resmi açıklama geldi!

Bugün gerçekleştirilen YKS’nin ardından internette soru kitapçığına ait olduğu iddia edilen fotoğraflar yayınlanmıştı. Sosyal medyada “YKS iptal mi edilecek?” Tartışmaları yapılırken ÖSYM’den resmi açıklama geldi.

Bugün gerçekleştirilen YKS sınavı gündem olmaya devam ediyor. 2 milyonu aşkın öğrencinin ter döktüğü sınavda bazı öğrencilerin telefon kullanarak bir program ile soruları çözdüğü iddia edildi. Sosyal medyada soru kitapçığına ait olduğu iddia edilen bazı fotoğraflar yayıldı. Bunun üzerine “YKS iptal mi edilecek?” tartışmaları yapılmaya başlandı. Konu hakkında ÖSYM’den ise resmi açıklama geldi.

Resmi Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan ÖSYM: “2020-YKS ‘nin ilk oturumu olan TYT 188 sınav merkezimizde güvenle tamamlanmıştır. Sınav tamamlandıktan sonra, sosyal medyada bir adayın kitapçığından bazı kısımların paylaşıldığı görülmüştür. Paylaşımlarda kitapçık numarası da belli olup, sorumlu hakkında yasal süreç başlatılmıştır. Yarın YKS’nin tüm oturumları tamamlandıktan sonra, planlandığı gibi soruların tamamı kamuoyuyla paylaşılacaktır.” İfadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu