Eğitim

YKS ek tercihlerde 30 TL ödemeyi bu bankalara yapacaksınız!

Bu yıl YKS ek tercih yapacak olan binlerce kişi için süreç başladı. Tercih işlemi yapacak olanların ise 30 TL ücret ödemesi gerekiyor. Söz konusu ücretlerin ödeme yerleri ÖSYM tarafından açıklandı.

Binlerce aday bu yıl ilk tercihlerinde yerleşemedi. Üniversiteye kayıt olmak isteyenler için ek tercihler ise bugün başladı. Ancak tercihlerde 30 TL ödeme yapmak gerekiyor. Ödemelerin yapılabileceği yerler ÖSYM tarafından açıklandı.


Tercihler nasıl yapılacak?

Ek tercihler 7-13 Eylül 2022 tarihleri arasında ÖSYM’nin “https://ais.osym.gov.tr” internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından yapabilecek.

Başlangıç Tarihi :07.09.2022 10:00
Bitiş Tarihi :13.09.2022 23:59
Tercih Ücreti:30,00 TL

Ödeme Yerleri:

Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.); İş Bankası’nın tüm şubeleri, ATM, mobil bankacılık ve internet bankacılığı; ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)