Gündem

YKS ek tercih sonuçları açıklandı! 2019 – 2020 eğitim öğretim YKS ek yerleştirme tercih sonuçları sorgulama sayfası

ÖSYM tarafından yapılan son dakika duyurusuna göre, 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2019-2020 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri erişime açılmıştır denildi. 9 Eylül 2019 tarihinde saat 14.45’ten itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebileceklerdir.

5-11 Eylül 2019 Tarihleri arasında alınan YKS ek tercih sonuçları belli olmasının ardından YKS ek tercihlerde üniversiteye yerleşen adayların, üniversiteye kayıt tarihleri de belirlendi.

Üniversite kayıtları ne zaman yapılacak?

Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 23-27 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 23-25 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

Kayıt tarihleri, adayların internette yayımlanan yerleştirme sonuçları sayfasında da yer alacaktır. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir.

Kayıt işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi, 2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı