GündemTeknoloji

Yerli Otomobil İçin Tarih Verdi! Bakan Varank’tan TOGG Açıklaması!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye’nin tarihi projelerinden olan yerli otomobil TOGG’un 2022 yılında banttan ineceğini ve yollarda olacağını açıkladı. “Yeniliğe Yolculuk” sloganıyla üretilen TOGG, önümüzdeki yıl yollarda olacak.

Son dakika: Bakan Varank'tan yerli otomobil TOGG hakkında açıklama!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Türkiye için devrim niteliğindeki bir buluş olan (Türkiye Otomobili Girişim Grubu) TOGG hakkında açıklamalar yaptı. Varank, Türkiye’nin tarihi projelerinden olan yerli otomobilin 2022 yılında banttan ineceğini ve yollarda olacağını açıkladı.

Yerli otomobil özellikleri genel olarak şu şekilde sıralanabilir;

Elektrikli: Elektrikli motorun sessizliği, ivmelenme keyfi, enerji verimliliği ve sıfır emisyon, hepsi bir arada

Güvenli: Aktif ve pasif güvenlik donanımıyla yola çıkacağı 2022 yılında Euro NCAP’ten 5 yıldız almayı hedefleyen aynı zamanda üst düzey veri ve bağlantı güvenliği sağlayan modern bir otomobil.

Duyarlı: Gelecek kuşaklara sadece temiz bir çevre değil, geliştirilip büyütülecek yeni fikirler, ürün ve uygulamalar ortaya çıkaracak bir proje.

Bağlantılı: İnternet otomobilde değil, otomobil sürekli internette.

Akıllı: Sizi dinleyen, anlayan, sizinle bütünleşen, size uygun çözümler sunan, size göre dönüşen ve sizi de dönüştüren, sizin için öğrenen bir cihaz.

Otonom: Sürücü ve yolcular için ileri seviye servis desteği ve konfor sunacak güncel otonom seviyesi.