Ekonomi

Yerli Arabanın Fiyatı Ne Kadar Olacak? Bakan Varank’tan Sevindiren Açıklama

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yerli otomobil hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Varank açıklamalarında 'yerli otomobilin fiyatı ne kadar olacak?' sorusuna yanıt verdi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobilin fiyatına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Vatank CNN Türk canlı yayınına konuk olarak yerli otomobil hakkında merak edilenleri anlattı. Bursa’nın neden tercih edildiğini açıklayan Bakan Varank açıklamalarında “Türkiye’de otomotiv endüstrisinin kalbi Bursa Kocaeli arasında yer alıyor. Gemlik’te askeriyemize ait arazinin bir kısmını bize verdi. Denize de yakın. Bu neden stratejik konumu nedeniyle Bursa tercih edildi” ifadelerini kullandı.

4 BİN İSTİHDAM

Yerli otomobilin Aralık ayı sonunda yerli otomobilin tüm dünyaya tanıtıldığını aktaran Bakan Varank 4 bin kişinin istihdam edileceğini belirterek şöyle devam etti:

“Tüm Türkiye’de bir heyecan oluştu. Araçlara yeniden yakından bakma fırsatım oldu. Türkiye Otomobil Girişim Grubu üzerim süreciyle ilgili tüm planlamaları yaptı. Bugün de o adımlardan birisini atacağız. Burada hem üretim merkezi olacak hem de üretim ve tasarım merkezini kurmaya başlıyoruz. TOGG’un ilk gününden beri ihtiyaç duyduğu personel alımını yapmaya başladı. 18 aylık süreçte sona yaklaşılırken yeni istihdamlarla ilgili çağrılarını da yapacaktır. 4 bin kişinin burada istihdam edilmesi bekleniyor. 175 bin araç kapasiteli bir fabrika olacak. Hem Bursa hem de çevredeki illerden istihdam için vatandaşlarımız başvurabilecekler”

YERLİ OTOMOBİLİN FİYATI

Tüm bunların yanı sıra yerli otomobilin fiyatı hakkında Bakan Varank’ın açıklamaları şöyle oldu:

“Fiyatı rekabetçi olacak. Biz planlamamızı bugünden yapıyoruz. Bu aracı idame etme masraflarına baktığınızda, kullanılan enerji masrafı, servis masrafları düşecek. Hepsini topladığınızda avantajlı şartların oluştuğunu göreceksiniz”

İlgili Makaleler