Konak'tan sevimli dostlara sıcak bir yuva

Konak Belediyesi tarafından bir çok farklı bölgeye yerleştirilen kedi evleri, vatandaşlar tarafından da sevinçle karşılandı.Mahalle sakinleri, kış aylarında sokakta yaşayan hayvanlar için endişelenmek zorunda kalmayacaklarını söylerken, kedi evleri de dört ayaklı misafirlerini bekliyor.

YEREL 12.11.2019, 13:24
Konak'tan sevimli dostlara sıcak bir yuva

Konak’ın kedileri bu kış üşemeyecek 

Konak Belediyesi, sokak hayvanları için örnek bir çalışmaya daha imza attı. Soğuk havalar etkili olmadan önce sokakta yaşayan kedilerinin barınması için atık araba lastiklerinden ev yaparak minik canlara ulaştırdı. 

Sokak kedilerinin yağmurdan ve soğuktan korunması amacıyla Konak Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün atölyesinde üretilen kedi evleri mahallelere dağıtıldı. Şimdilik on iki mahalleye ve Hayvansever vatandaşlar aracılığıyla tespit edilen noktalara teslim edilen Kedi evleri büyük ilgi gördü. 

Başkan Batur’a teşekkür

Evleri teslim alan vatandaşlar Başkan Batur’a duyarlılığı için teşekkür ederek, “Can dostlara sahip çıkan, sokak hayvanları için duyarlılık gösteren, daha iyi bir yaşamın onlar için mümkün olduğuna inanan ve bunu uygulayan Abdül Batur başkanımıza teşekkür ederiz. Sokağımızda yaşayan kedileri soğuktan koruyacak sıcak bir yuvaları oldu. Bu kış sokağımızdaki kediler rahat edecek” dedi.  İki katlı, rengarenk ve birden fazla kedinin barınabileceği şekilde tasarlanan bu şirin kedi evleri, vatandaşlar tarafından da oldukça beğeni gördü. Öncelikli olarak mahallelerde sokak hayvanlarının gönüllü bakımını üstlenen hayvan dostu vatandaşlara teslim edilen evlerin ihtiyaç oldukça yapımına devam edilecek.

Yorumlar (0)